Ajan tosi vähän ja lyhyitä matkoja, eikä autossa ole ylimääräisiä sähköisiä vempaimia. Mistä hyvä, luotettava HUOLTOVAPAA perusakku (saa olla edullinenkin)? KIITOS VINKEISTÄ!
Mistä hyvä akku Fiat Tempraan 1.6
asennettuna Hgin alueella?
8391
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
kuullu sellaisesta paikasta kuin akkuliike
On se vaikeeta itte ettiä mitää tietoa mistään kuten Googlesta tai keltasilta sivuilta. Melkein vaikeampaa kuin kengännauhojen sitominen tai perunan kuoriminen.
Kiitos kovasti ystävällisestä avunannosta -anteeksi kun kysyin.
Olet huono etsimään ja myös päättelemään.
Mitens olisi Biltema. Ei maksa paljoa ja uusi akku on aina parempi kuin vanha. Teitenkin voi ajaa pikahuoltoon ja sanoa että uusi akku kiitos, pitäisi maksaa alle satasen.
silloin kun siltä tuntuu. Olisihan nuo yllä olevat vastaukset voitu joko jättää pois tai kirjoittaa hieman toiseen sävyyn.
Mutta pointtini on se, että kannattaa itse vilkaista mitä google näyttää tai keltaiset sivut ja käydä itseäsi lähellä olevassa akkuliikkeessä kysymässä. Siellä tuskin myyvät edullista akkua mutta hyvän kyllä. Liikkeiden välillä ei isoja eroja akkujen hinnoissa ole, mutta tarjouksia voi toki soitella. Kouvolasta voin akkuputkaa suositella mutta stadin nurkalta ei kokemusta ole.
Noi pilteman akut.Osta kunnon merkki akku niin Temprakin lähteen pakkasilla käyntiin.Kokemusta on sillä aikoinaan 90-luvulla itsellä oli Tempra ja kerran ei Fiat lähtenyt käyntiin pakkasella ja syy oli juuri halpis akussa.Tässä akku asiassa ei kannata säästää Fiuden kanssa.
No minun kokemus on taas se että maksavat noin kolmanneksen kunnon akun hinnasta ja toimivat silti hyvin pari vuotta. joka tapauksessa uusi bilteman akku on parempi kuin vuosia vanha laatuakku.