Hermokipu

Toimenpiteen jälkeen...miten kauvan se kestää.???

Minulle tehtiin pieni leikkaus ja lääkäri sanoi että hermoja menee lähellä, ja että se aiheuttaa kipua. Mutta en huomannut kysyä miten kauvan...ei kai jäädäkseen..!!!!!!
3546
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Minulle tehtiin kaularankaleikkaus ja sen jälkeen jäi pysyvä hermosärky josta olen kärsinyt jo monta vuotta.
Mikä leikkaus sinulle tehtiin.Toivottavasti ei jää pysyvä särky.

Äänestä
  • Lukiko leikkausraportissa, että vahingoittivat vahingossa hermoa?

    Äänestä

  • leikkausrapo kirjoitti:

    Lukiko leikkausraportissa, että vahingoittivat vahingossa hermoa?

    Ei lukenut.Sanoivat että hermo oli varmaan vaurioitunut jo ennen leikkausta kun kipuoireita oli monta vuotta ennen leikkausta.Leikkaus ei auttanut kipuun.Hermo olisi ollut liian kauan puristuksessa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


voih.... kirjoitti:

Toimenpiteen jälkeen...miten kauvan se kestää.???

Minulle tehtiin pieni leikkaus ja lääkäri sanoi että hermoja menee lähellä, ja että se aiheuttaa kipua. Mutta en huomannut kysyä miten kauvan...ei kai jäädäkseen..!!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu