Pitääkö paikkansa, että Lapuan kunnallisveroprosenttia nostetaan heti kuntavaalejen jälkeen 20,5 prosentiin jotta potkupalloharjoitushalli saatasiin rakenettua Virkiälle ?
Verotus kovenee Lapualla
on sovittu salaa
8340
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mutta jos perussuomalaiset tippuvat valtuustosta niin veroprosentti kuulemma tippuu 18:sta.
vähemmän valituksia=vähemmän kuluja
(=Simpsiö, kaasupötti, Novapark, pallonpotkimishalli kaikkine virkiälieveilmiöineen)= enemmän kuluja.
Eihän se mikään Virkiän halli ole. Se tulee KAIKIEN lapualaiten käyttöön (liikunta,kulttuuri, yrittäjät ym muut vastaavaa tilaa suunnitelevat/tarvitsevat).
Jos Virkiällä,Ponnistus lisäksi, on suurimmat "massat," jotka luonnollisesti maksavat käyttövuoroistaan määrätyn taksan mukaan.
Mikäli harjoitushalli viimeinkin toteutuu (yhdeksästä valittajasta huolimatta), ei lapualaisten kesälajiharrastajien tarvitse harjoitusaikaan (=n. viisi kuukautta) anoa naapurikunnista ns. jäännöstunteja loppuillasta.
Lapuan hallissa lapualaiset valitsevat vuorot ensimmäisenä ja "jäännöstunnit" vieraille (kysyntää taatusti löytyy).
Lopettakaa se Virkiä-hallista jauhaminen.
joutumassa paitsioon vai peräti saamassa huonon maineen lapualaisten verorahan kuppaajana??
Höpp kämiät
höpöhpö kämiät
Eikös täällä jäähallis ainakin oo parhaat alkuillan aijat vieraskaupunkilaasilla ja omilla myähääset.