kysyn, että mistähän johtuu, että uskis-vanhempi ja muu suvaitsematon vanhempi, voi lukea lapselleen julki-lesbon kirjoittamaa Muumi-kirjaa, mutta ei voi itse lukea sanomalehteä, jossa on lesbo päätoimittajana?
Jo se myrkyn lykkäs tänne Laphin tuo täti-Alma!
Puolueeton ja riippumaton lehti! Voi että.
Ihan vain uteliaisuuttani
8
352
Vastaukset
- Kössönöm
keskustelupalstalla, että hän ei ostaisi lehteä, jonka päätoimittaja on homoseksuaali. Varmaan hän tietääkin kaikkien lehtien päätoimittajien nimet ja taustat.
On tämä tämmöistä taas.
Mitä Tove Janssoniin tulee, niin monet olivat ihan kummissaan, kun Jansson paljastuikin lesboksi. Eihän se mikään salaisuus ole ollut, mutta ei siitä mitään lööppejäkään ole revitty.
On aina niin kivaa ottaa tuokin asia esille, kun joku homokammoinen alkaa elämöimään.että ihmisen älykkyys ja taidot mitataan sen mukaan, onko hän köyhä, rikas, hetero, homo, avoliitossa, avioliitossa, mies, nainen, punatukkainen, mustatukkainen, blondi, pieni, iso, lihava, laiha jne.
Itse kun on harrastusten ja työnkin ja työttömyyden puitteissa tutustunut jos jonkinlaisen taustan omaaviin henkilöihin, niin tällainen suvaitsemattomuus kyllä rasittaa.- Kössönöm
Wariska kirjoitti:
että ihmisen älykkyys ja taidot mitataan sen mukaan, onko hän köyhä, rikas, hetero, homo, avoliitossa, avioliitossa, mies, nainen, punatukkainen, mustatukkainen, blondi, pieni, iso, lihava, laiha jne.
Itse kun on harrastusten ja työnkin ja työttömyyden puitteissa tutustunut jos jonkinlaisen taustan omaaviin henkilöihin, niin tällainen suvaitsemattomuus kyllä rasittaa.Ikään kuin ihmisen sukupuolielämä vaikuttaisi siihen mitä hän ammatikseen tekee ja miten hän työnsä hoitaa.
Itselläni ei ole mikään ongelmaa lukea lesbon toimittamaa lehteä. Eli tässäkään asiassa ei pitäisi yleistää.
Tosin Lapin Kansa ei ole minulle lehtenä tuttu yhtään vaikka aika pohjoisessa asunkin.Johanna Korhosen journalistiset taidot, ei voi kun ihmetellä, miten Alma-täti on harkitsemattomuuttaan saattanut tehdä tällaisen möhläyksen. Sanoma Oy - siis minunkin työnantajani - lyö Almaa nyt kuin vierasta sikaa.
teki virheen, siinä että valitsi Korhosen hommiin. Miksi ihmeessä?
Oli todella tyhmää valita ensin ja sitten antaa potkut. Eikö olisi ollut paljon viisaampaa jättää valitsematta kyseinen henkilö tehtävään. En oikein ymmärrä tätä yhtälöä, vai onko sittenkin jostain ulkoapäin tullut todelliset ukaasit? Eikö Alma-täti olekkaan itsenäinen? Onko jossakin vielä enemmän rahaa ja suurempaa valtaa?
Lestapalstalla vihjailtiin Korhosen tietävän liikaa.Wariska kirjoitti:
teki virheen, siinä että valitsi Korhosen hommiin. Miksi ihmeessä?
Oli todella tyhmää valita ensin ja sitten antaa potkut. Eikö olisi ollut paljon viisaampaa jättää valitsematta kyseinen henkilö tehtävään. En oikein ymmärrä tätä yhtälöä, vai onko sittenkin jostain ulkoapäin tullut todelliset ukaasit? Eikö Alma-täti olekkaan itsenäinen? Onko jossakin vielä enemmän rahaa ja suurempaa valtaa?
Lestapalstalla vihjailtiin Korhosen tietävän liikaa.siis sama joka omistaa nyt Sampopankin, on Alman suuri omistaja. Nyt Tanskassa on noussut hirveä häly tästä jutusta. Tanskalaiset kun ovat näissä asioissa valovuosien päässä tätä Junttilaa.
Teotwawki kirjoitti:
siis sama joka omistaa nyt Sampopankin, on Alman suuri omistaja. Nyt Tanskassa on noussut hirveä häly tästä jutusta. Tanskalaiset kun ovat näissä asioissa valovuosien päässä tätä Junttilaa.
että kun kerrankin pääsis Lappi maailman kartalle niin eikö se perkele ole joku suvaitsemattomuuden huippu asia. Menivätki ne myymhän etelän ihimisile koko lehen. Siittä perkele hyvvää seuraa.
Saa sitä sitten täälä yrittää olla jonaki. Voi taihvan tähen.
Mistä nuita siunaantuuki tuomosia ihimisiä? Eivät piä toisia minhän. Ovat niin leuhkaa, etteivät samasta ovesta mahu tavallisen ihimisen kansa. Mutta saattaapi olla että hukkuvat ko rupiaa syyssathet ropisemhan. Nokka pystysä ko ovat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1851559
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2081530Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä441154Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad44846- 14730
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30721Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21710- 36691
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20656Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617