norlevo jälkiehkäisytabletti

sisältääkö norlevo je-tabletti hCG:tä? raskaustesti saattaa mennä pieleen, jos lääkkeet sisältävät edellä mainittua... mutta sisältääkö se tuota, ja voiko testin tehdä kuukautisten aikana?
1442
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jälkiehkäisyssä on vain progestiinia, eli sitä samaa, joka muodostaa e-pillereiden toisen osan ja minipillereiden ainoan ainesosan. Jälkiehkäisy on käytännössä suunnilleen sama kuin ottaisi 10 minipilleriä kerralla. Ei siis pitäisi vaikuttaa hCG-testiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tiedonjanoinen kirjoitti:

sisältääkö norlevo je-tabletti hCG:tä? raskaustesti saattaa mennä pieleen, jos lääkkeet sisältävät edellä mainittua... mutta sisältääkö se tuota, ja voiko testin tehdä kuukautisten aikana?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu