Olen allerginen asetyylisalisyylihapolle, jota esim. buranassa. Onko tuttua ja mitä särkylääkettä voitte käyttää kiputiloihin?.
Allerginen
3
211
Vastaukset
- ei ole
asetyylisalisyylihappoa, vaan ibuprofeenia. Jos on allerginen tulehduskipulääkkeille, voi useimmiten käyttää parasetamolia (Panadol) ongelmitta.
- Mutta kuitenkin
Buranan tuoteselosteessa kuitenkin sanotaan että ei tule käyttää jos on yliherkkä asetyylisalisyylihapolle?
- se johtuu
Mutta kuitenkin kirjoitti:
Buranan tuoteselosteessa kuitenkin sanotaan että ei tule käyttää jos on yliherkkä asetyylisalisyylihapolle?
siitä, että ibuprofeeni ja asetyylisalisyylihappo ovat molemmat tulehduskipulääkkeitä, ja usein, jos on allerginen toiselle, ei siedä toistakaan. Siksi pitää olla varovainen ja mieluiten kysyä lääkäriltä ensin. Mutta Panadolia voi tosiaan kokeilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2553123Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy732569Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa
MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har271713Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?
Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään701625Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1821580Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!
Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j171240Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.501123- 641103
- 951023
- 24899