Botaus on miesten hommaa, näin on !
Miesten hommaa
botaaja
18450
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
ja mies tarkoittaa 25v ylöspäin olevia... siitä alle ovat lähes teinejä vuodatuksineen..
Vanhukset voi harrastella, mutta kyllä ne lihakset rakennetaan alle parikympppisenä.
alkaa oleen oikeessa iässä.te 20v nulikat ette tiedä mistään mitään.äitin tissistä varmaan proteiinitki vielä otatte.heh..
Jaa? Millä hormonitasoilla te yli kolmikymppiset sitten muka lihaksenne rakennatte kun kroppa alkaa jo hajota kuolemaa kohti kuten luonto tarkoitti? Ihmisen luonnollinen elinikähän on noin 30-35 vuotta.
testotasot pahemmin tipu.jollain ei oikeen yhtään.max 1% per vuosi,mikä ei vaikuta kyllä yhtään mitään.eikä poika eletä mitään kivikautta enään.ehkä sullekki ne lihakset alkaa kasvamaan ku pääset 30v päälle.
äitini tisseistä en ole proteiinia ottanut,
kaikki mitä olen saanut on isäni munasta.
eikö tosiaan vaikuta mitään jos lähtee 1% lihasmassa kävelee?
100 kiloisella miehellä se tietäisi yhtä kiloa.
30 v.....40v lihaksia katoaa jo 10 kiloa.
30v .... 50v lihaksia katoaa jo 20 kiloa.
30v .... 60v lihaksia katoaa jo 30 kiloa.
30v .... 70v lihaksia katoaa jo 40 kiloa.
30v .... 80v lihaksia katoaa jo 50 kiloa.
tämä tietää sitä että 130 vuotiaana sua ei olisi enää edes olemassa.
kait tämä jotain merkitsee?
hähäääääääääää susta tulee pappana kynäniska.
kuolla alle 130-vuotiaana... Mulle ei tule käymään niin kuin sanoit, koska joudun käyttään lääkärin määräämiä hormoneita. Tällä hetkellä koen asian niin, että joudun. Mutta kun ikää alkaa olla yli 40, yli 50, saatan ehkä alkaa jo ajatella, että mä en joudu vaan mä saan käyttää. Mulla kohisee testosteroni suonissa, kun ikätovereilla ei enää painot nouse. Mun tilanne on tämä, mutta mites sä nostat itsesi tän tilanteen yläpuolelle? Etkö itse tule koskaan vanhenemaan vai mitä??
lihasmassasta,vaan testosteronin tuotannosta mikä laskee sen verran.lihas mihinkään lähe varsinkaan ku sitä treenaa ni kasvaahan se.et sie kloppi tiedä mistään mitään.kirjottele uudestaan ku oot päässy miehen ikään!!!ite päälle 30v ja lihas senku kasvaa!!!parhaat vuodet edessä päin!
toivottavasti kukaan ei vetänyt itseään kiikkuun laskelmieni takia,sillä tein kammottavan virheen laskiessani noita painon vähenemistä.
se on totta että lihasmassaa lähtee käveleen 30ikävuoden jälkeen 1% vuodessa ja minä onneton tein laskukaavani 100 kilon mukaan ja mikä pahinta käytin laskukaavaani samaa sataa kiloa koko ajan, mikä on virheellinen ja vakava juttu.
sorry hei oikeesti hei, tää oli mun moka. sorry hei.
eli otetaas uusiks koko juttu.
eli eli siis siis... 1% häviää joka vuosi lihasta.
30 vuotiaana painat 100 kiloa ja 31 vuotiaana 99 kiloa ja 1% lasketaan tietenkin koko ajan siitä sen hetkisestä painosta, kun mä laskin eilen koko ajan siistä 100 kilosta.
sorry hei oikeasti. laihtuminen ei siis tapahdukaan noin nopeasti. sorry hei oikeesti.
tarkistin tän jutun nasa:n avaruushallinnossa viime yönä ja nasan jätkät sanoi, että laskin väärin.
arvatkaa mitä?
haistakaa vittu taas tähän loppuun.
toivottavasti kukaan ei vetänyt itseään kiikkuun laskelmieni takia,sillä tein kammottavan virheen laskiessani noita painon vähenemistä.
se on totta että lihasmassaa lähtee käveleen 30ikävuoden jälkeen 1% vuodessa ja minä onneton tein laskukaavani 100 kilon mukaan ja mikä pahinta käytin laskukaavaani samaa sataa kiloa koko ajan, mikä on virheellinen ja vakava juttu.
sorry hei oikeesti hei, tää oli mun moka. sorry hei.
eli otetaas uusiks koko juttu.
eli eli siis siis... 1% häviää joka vuosi lihasta.
30 vuotiaana painat 100 kiloa ja 31 vuotiaana 99 kiloa ja 1% lasketaan tietenkin koko ajan siitä sen hetkisestä painosta, kun mä laskin eilen koko ajan siistä 100 kilosta.
sorry hei oikeasti. laihtuminen ei siis tapahdukaan noin nopeasti. sorry hei oikeesti.
tarkistin tän jutun nasa:n avaruushallinnossa viime yönä ja nasan jätkät sanoi, että laskin väärin.
arvatkaa mitä?
haistakaa vittu taas tähän loppuun. huljutelkaa ikeniä aamukahvissa.
jos painat 100kg että sulla on 100kg lihasta.eikös kropassa ole luut,nestettä,sisäelimet hieman läskiä.eli lihaksen määrä mikä lähtis vuodessa oli varmaan alle 0,5kg. ja ei ne lihakset lähe mihinkään!!kasvaa vaan rajusti,kovalla treenillä.
älyttömän helppoa kasvattaa, jos testosteronin tuotanto ei oo kauheen korkee. Ei sitä ehkä vielä 3-kymppisenä huomaa.
30 ikävuoden jälkeen joka vuosi häviää 1% lihasmassaa, hei body, ei tässä nyt ole kyse teidän sukujuhlien ruoka-aineista.
monta 70 vuotiasta, 110 kiloista massamonsteria olet eläessäsi nähnyt?
kyllä ne vanhainkodit alkaa olla aika täynnä hoikkaa poikaa.
kehittyähän voi 30 vuodesta eteenpäin, mutta silti 30 ikävuoden jälkeen alkaa vähitellen massa hiipumaan, sitä vastaan on toki keinot ja kasvattaa sitä henkensä kaupalla lisää mikä on mahdollista, mutta hitaampaa.
se on sama juttu jos yrittäisit haalia itsellesi koko ajan lisää omaisuutta ja verottaja vie kokoajan saman verran pois lisäveroina eli sun täytyis kerätä omaisuutta nopeampaan tahtiin mitä verottaja sulta pystyy viemään pois.
älkää haistelko mitään tämän jutun jälkeen.
sorry hei en voinut hillitä itseäni, joten HAISTAKAA VITTU!
vähempää kiinnostaa paljon on massaa 70 vuotiaana.eikä se lihasmassa mihinkään häviä jos treenaa..etkö pahvi jo ymmärrä sitä. "kehittyähän voi 30 vuodesta eteempäin,mutta silti 30 ikävuoden jälkeen alkaa vähitellen massa hiipumaan" mitä ihmettä selitä miten voi samalla kehittyä ja hiipua?
ikävä sanoa tätä mutta ikää 33v ja hyvin kehittyy..ilman aineita.
et sä vittu idiootti nyt tajua,äläkä saatana lainaa mun lauseita keskeltä leikattuna ja opettele vittu apina ymmärtämään tekstin sisältöä.
siitä kohtaa jos jatkat mihin leikkasit lauseeni kesken, sun olisi syytä lukea se loppuun, vajakki hei.
sitä vastaan on myös keinot ja lause jatkui näin jotenkin....
sä idiootti menit ja luit, että sä kualet ja soitit tietysti poliisin,palokunnan ja setäsi paikalle. ei helvetti sua mitä sä taaaas menit sössimään,ota nyt jumalauta se peukalo pois persereiästä.
mutta sorry hei mun kielenkäyttö, hei oikeesti kaveri hei sorry jos mä kyykytän sua, hei anteeksi paljon.
haista vittu idiootti,ei ole teidän suku sitten järjellä pilattu. osta kortsuja ettei toi suku pääse enää lisääntymään.
kukkakeppi imemään äitin tisua!!!ettei tarvii tulla pieksemmän!!
taidat olla se jarex88 ei kellään muulla noin tyhmää juttua! (kasva homopoika aikuiseks ja koita päästä eroon niistä vaipoista!)
No homoilu tietenkin.