Ansaitsisiko Martti Ahtisaari kunniamaininnan jo vihdoin?
nobelin rauhanpalkinto
18
1591
Vastaukset
- Eihän sitä nyt naapurimaahan
anneta...Kateus ja kauna, siinäkin asiassa.
- noin ajattelee
Vain tyypillinen pikkusieluinen suomalainen! On se kumma että kateus otetaan esille täällä aina ja kaikessa aian kaiken. Vain peruskateellinen "minulle kaikki" ihminen ajattelee kateutta ja kuvittelee kaikkien olevan kateellinen kaikesta mitä itsellä ei ole. En voi ymmärtää tuota ajattelua, miten helvetissä voi olla kateellinen sellaisesta jota ei minulla ole, kun sitä ei ole niin ei voi olla kateellinen etc? Vaan kyllä perussuomalainen näemmä voi olla kateellinen kaikesat jopa ajatuksesta, maasta, elämästä kaikesta! Te olette niin heikkoja hiin surkeita olentoja.
- huono vastaus kaikkeen
Meille suomalaisille voisi antaa yhden palkinnon lähes joka kansalaiselle. Se on itsesäälipalkinto.
Suomalaiset ovat täynnä katkeruutta ja kateutta. Ahtisaari on yksi parhaimmista presidenteistä mitä meillä on ollut. Hän teki oikeasti hyvää. Mitä nykyinen on tehnyt? Ei mitään.
- Pohjan-Akka
Ahtisaari oli sentään oikea presidentti...mutta kun piti huiputtaa suomalaiset äänestämään tuota nykyistä ilmetystä...Miksi.
Ahtisaari on arvostettu maailmalla ja ihmisten sydämissä.- lexus
Me suomalaiset emme vaan ole ansaineet niin hyvää presidenttiä kuin Martti Ahtisaari, joten meissähän se vika on.
Kyllä Ahtisaari on taas sitävastoin ansainnut kaikki mahdolliset palkinnot mitä hyvälle miehelle vaan voidaan antaa. - Pohjan-Akka
lexus kirjoitti:
Me suomalaiset emme vaan ole ansaineet niin hyvää presidenttiä kuin Martti Ahtisaari, joten meissähän se vika on.
Kyllä Ahtisaari on taas sitävastoin ansainnut kaikki mahdolliset palkinnot mitä hyvälle miehelle vaan voidaan antaa.Enpä tiiä teistä lopuista. : )
- rahaton007
Eihän Martti rahaa tarvi. Hänellä on sitä loppuelämäksi. Kunniamaininnan voisi antaa ja sen rahan voisi jakaa työttömille ja vähäosaisille ihan niinkuin Marttti itsekin teki ollessaan pressana.
- m,,,,,,,
martti sai,,,,,onneeaa,
- Hyvä Mara :)
m,,,,,,, kirjoitti:
martti sai,,,,,onneeaa,
Kerrankin Martti sen sai. Monta vuotta ollut ehdolla. Hyvä!
- maniman210
m,,,,,,, kirjoitti:
martti sai,,,,,onneeaa,
on se hienoa,et ahneudestakin saa nobelin hyvä martti ahnesaari
- suomalaisen
maniman210 kirjoitti:
on se hienoa,et ahneudestakin saa nobelin hyvä martti ahnesaari
kateellisen kommentti. Sinä et ole ikinä saanut mitään vastaavaa aikaan, etkä tule saamaakaan.
- Pohjan-Akka
ei tiiä mitä kirjoittas....
http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=2008/10/15321
http://www.youtube.com/watch?v=KSlAuPOUew4- onnellinen..
:o)
- ...........................
Sitten lapsuuteni koulukirjat on pitänyt painaa kaksi kertaa uusiksi. Ensin Neuvostoliiton kadottua kartalta. Sittemmin Pluton menetettyä planeetan statuksen. Ja nyt, kun Nobel-voittajiin lisätään kolmas suomalaisnimi. Onnea Martti!
- Ikuinen optimisti
Onneksi olkoon meidän Masalle kyllä tätä on jo odotettukin kyllä Ahtisaari olisi ansainnut tämän jo
ennenkin
Onnea Martti Ahtisaari, olette ansainnut palkintonne!!!!! Suomen ainoa suurmies rauhantiellä!!!
- palkinto
Ei tuosta juuri muuta voi sanoa. Vielä kun tulisi hoitelemaan tämän finanssikriisin niin talousnobel olisi varma.
- James Potkukelkka
Martti on yksi parhaimmista presidenteistä mitä meillä on ollut. Kyllä kansa silloin haukkui "matkalaukku-maraksi", mutta nyt siitä on todiste, ettei ne mitään hyvireissuja ollut.
Tämä katkera, kateellinen, itsesäälissä vellova kansa ei vain tajua politiikasta mitään. Mara teki paljon hyvää.
Eipä tämä kansa sitä tajua. Tälle kansalle on vain tärkeää, kun presidentti on helsingin torilla verkkarit jalassa ostamassa mustikoita. Sitten kehutaan, että se on niin hyvin hoitanut asiat. Mitä se on hyvin hoitanut? Kukaan ei osaa vastata.
Turha valittaa kun maassa on asiat perseellään, kun ette niitä edes halua muuttaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M317044Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja1143835Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v463776KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2501981Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e521862Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka331860Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn391399- 781263
Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj291211Tsekkoslovakialaiset Skoodat ei kelvanneet hesalaisille
Mutta jotain "polskifiiaatteja" Itä-Blokista kuitenkin hommaavat. No kommunistiakvaarioitahan nuo ovat muutenkin. https61176