Ansaitsisiko Martti Ahtisaari kunniamaininnan jo vihdoin?
nobelin rauhanpalkinto
luovutetaan tänään
181612
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
anneta...Kateus ja kauna, siinäkin asiassa.
Vain tyypillinen pikkusieluinen suomalainen! On se kumma että kateus otetaan esille täällä aina ja kaikessa aian kaiken. Vain peruskateellinen "minulle kaikki" ihminen ajattelee kateutta ja kuvittelee kaikkien olevan kateellinen kaikesta mitä itsellä ei ole. En voi ymmärtää tuota ajattelua, miten helvetissä voi olla kateellinen sellaisesta jota ei minulla ole, kun sitä ei ole niin ei voi olla kateellinen etc? Vaan kyllä perussuomalainen näemmä voi olla kateellinen kaikesat jopa ajatuksesta, maasta, elämästä kaikesta! Te olette niin heikkoja hiin surkeita olentoja.
Meille suomalaisille voisi antaa yhden palkinnon lähes joka kansalaiselle. Se on itsesäälipalkinto.
Suomalaiset ovat täynnä katkeruutta ja kateutta. Ahtisaari on yksi parhaimmista presidenteistä mitä meillä on ollut. Hän teki oikeasti hyvää. Mitä nykyinen on tehnyt? Ei mitään.
Ahtisaari oli sentään oikea presidentti...mutta kun piti huiputtaa suomalaiset äänestämään tuota nykyistä ilmetystä...Miksi.
Ahtisaari on arvostettu maailmalla ja ihmisten sydämissä.
Me suomalaiset emme vaan ole ansaineet niin hyvää presidenttiä kuin Martti Ahtisaari, joten meissähän se vika on.
Kyllä Ahtisaari on taas sitävastoin ansainnut kaikki mahdolliset palkinnot mitä hyvälle miehelle vaan voidaan antaa.
Enpä tiiä teistä lopuista. : )
Eihän Martti rahaa tarvi. Hänellä on sitä loppuelämäksi. Kunniamaininnan voisi antaa ja sen rahan voisi jakaa työttömille ja vähäosaisille ihan niinkuin Marttti itsekin teki ollessaan pressana.
martti sai,,,,,onneeaa,
Kerrankin Martti sen sai. Monta vuotta ollut ehdolla. Hyvä!
on se hienoa,et ahneudestakin saa nobelin hyvä martti ahnesaari
kateellisen kommentti. Sinä et ole ikinä saanut mitään vastaavaa aikaan, etkä tule saamaakaan.
ei tiiä mitä kirjoittas....
http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=2008/10/15321
http://www.youtube.com/watch?v=KSlAuPOUew4
:o)
Sitten lapsuuteni koulukirjat on pitänyt painaa kaksi kertaa uusiksi. Ensin Neuvostoliiton kadottua kartalta. Sittemmin Pluton menetettyä planeetan statuksen. Ja nyt, kun Nobel-voittajiin lisätään kolmas suomalaisnimi. Onnea Martti!
Onneksi olkoon meidän Masalle kyllä tätä on jo odotettukin kyllä Ahtisaari olisi ansainnut tämän jo
ennenkin
Onnea Martti Ahtisaari, olette ansainnut palkintonne!!!!! Suomen ainoa suurmies rauhantiellä!!!
Ei tuosta juuri muuta voi sanoa. Vielä kun tulisi hoitelemaan tämän finanssikriisin niin talousnobel olisi varma.
Martti on yksi parhaimmista presidenteistä mitä meillä on ollut. Kyllä kansa silloin haukkui "matkalaukku-maraksi", mutta nyt siitä on todiste, ettei ne mitään hyvireissuja ollut.
Tämä katkera, kateellinen, itsesäälissä vellova kansa ei vain tajua politiikasta mitään. Mara teki paljon hyvää.
Eipä tämä kansa sitä tajua. Tälle kansalle on vain tärkeää, kun presidentti on helsingin torilla verkkarit jalassa ostamassa mustikoita. Sitten kehutaan, että se on niin hyvin hoitanut asiat. Mitä se on hyvin hoitanut? Kukaan ei osaa vastata.
Turha valittaa kun maassa on asiat perseellään, kun ette niitä edes halua muuttaa.