että samat vanhat paskat ovat tarjolla.
Sama vanha meno ja kähmintä jatkuu Vihdissä.
Aiotko sinä äänestää?
Sama vanha meno ja kähmintä jatkuu Vihdissä.
Aiotko sinä äänestää?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
On aika tehdä jotakin. Äänestän ehdottomasti, mutta ääntäni eivät tule saamaan kok, kepu tai demarit. Heidän osaamisensa on nähty. On aika tehdä radikaaleja päätöksiä - muutoksen tuulet puhaltavat!
Kerrankin olen oikein lueskellut, että mitä ehdokkaat ajavat. Oikeasti tarttis tehrä jotain. Kaikilla samaa lässytystä, en usko, että noista ehdokkaista kukaan pystyy parantamaan mitään, kun ei ole tähänkään asti pystynyt. Ryhmäkurit yms. on ihan peestä. Tuskin äänestän ketään, tyhjän käyn laittamassa.
Anna uusille kasvoille mahdollisuus päättää asioistasi. Perussuomalaisilla on kova noste päällä maanlaajuisesti, miksei Vihdissäkin? Kannattaa tutustua puolueen pointteihin ja ideoihin. EU-kritisöinti on pieni osa puolueen pitkän linjan politiikkaa, ei kannata pelästyä. Ehdokkaita on useampi ja kaikilla on tuoretta annettavaa kunnallistasolla. Suosittelen vaikuttamaan - eli äänestämään. Se on ainoa tapa millä perus rivikansalainen voi vaikuttaa mihinkään.
Juuri siksi minä varmasti äänestän, että ne samat vanhat pitää äänestää pois. Ja valitsen tarkkaan ehdokkaan, joka ei ole ollut valtuustossa ennen ja joka ei ole roikkunut vuosikausia jossain lautakunnassa.
Kummastuttaa tosin sellaiset uudet ehdokaskasvot, joista tähän mennessä on vain nimi ja numero tiedossa. Eikö ehdokkaita kiinnostakaan valinta, kun eivät missään määrin kampanjoi eivätkä edes vastaa vaalikoneen kysymyksiin.