elikkäs, tarjotaan koti Leopardigekko naaraalle, asiantunteva koti odottaa :)
naaras juuri siksi koska edellinen kamuni on uros, elikkäs liskonen tulisi toiselle gekolle kaveriksi.
..
naaras juuri siksi koska edellinen kamuni on uros, elikkäs liskonen tulisi toiselle gekolle kaveriksi.
..
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tiedäthän, että uros saattaa stressata yhtä naarasta liikaa ainaisella lähentelyllään? Siksi olisi parempi hankkia kaksi naarasta jottei uros ole koko ajan toista liehittelemässä. Ja silloin tietysti tarvitaan tarpeeksi suuri terraariokin kun liskoja on jo kolme.
Tai sitten varautua siihen, että voi pitää liskot omissa terraarioissaan (tämähän ei tarkoita sitten pelkkää karanteeniterraariota) jos uros alkaa käydä turhan kuumana kaiken aikaa.
Terrassa tilaa riittää kyllä useammallekkin gekolle. Edellinen gekkoni on asunut aikaisemmassa kodissaan yhden naaraan kanssa. Vara terra toki on olemassa jo pelkästään sen vuoksi, että jos tämä varsinaiseen terraan tulee säröjä tms.