Vastapainoksi ruotsinmieliselle idioottipropagandalle ( http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=1500000000000129&posting=22000000038623945 ) annettakoon yleiseen tietoon se fakta, että korkeakoulutetut suhtautuvat pakkoruotsitukseen kielteisimmin:
http://fi.wikipedia.org/wiki/Pakkoruotsi#Mielipidetiedustelut
Huomioitavaa on, että lähteenä ruotsinmielisten tahojen (Folktinget) itsensä tekemä tutkimus!
http://fi.wikipedia.org/wiki/Pakkoruotsi#Mielipidetiedustelut
Huomioitavaa on, että lähteenä ruotsinmielisten tahojen (Folktinget) itsensä tekemä tutkimus!
Vastaukset 4
Vanhimmat
millään tasolla
itsensä tekemä tutkimus. Hienoa, että pakkoruotsittaja tunnustaa jo itsekin, ettei niihin ole luottamista.
vaikkei se fennoja miellytäkään:
"Elon ja Rapelin tutkimuksen mukaan parhaiten politiikkaa hallitsee 46-60-vuotias, akateemisesti koulutettu mies, joka elää parisuhteessa, äänesti viime vaaleissa RKP:tä ja sanoo olevansa politiikasta erittäin kiinnostunut.
Huonoiten politiikasta on sen sijaan perillä 18-30-vuotias, ammattikoulun käynyt nainen, joka äänesti viime vaaleissa perussuomalaisia ja sanoo olevansa politiikasta ei lainkaan kiinnostunut."
"...korkeakoulutetut suhtautuvat pakkoruotsitukseen kielteisimmin" ja "...parhaiten politiikkaa hallitsee 46-60-vuotias, akateemisesti koulutettu mies, joka elää parisuhteessa, äänesti viime vaaleissa RKP:tä ja sanoo olevansa politiikasta erittäin kiinnostunut."....hmmm, RKPn tutkimus.