Tuomarit moitti Kallea

ilmiselvästi suomeksi sanottuna se, että Suomen yhteiskunnassa pidetään erikoisena, että nynnyksi ristitty ihminen laulaa rokkikappaleen ja pistää itsensä likoon Kallen lailla
2393
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei siinä mitään jos likoon laitaa. Pitäisi vain löytää se oma tyyli. Typerät maneerit ovat hänellä hirveitä. Eikä itse kuule jos menee huonosti. Ei toiminut yhtään.

Kuulosti lähinnä imitoinnilta joka ilmeisesti kuulostaa hänen korvaansa samalta kuin idolinsa.

Äänestä

Kalle ei vetänyt tarpeeksi hyvin ja möhisi maneereita. Perusmusakorvallakin kuuli. symppis se jamppana kuitenkin on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ja syynä oli kirjoitti:

ilmiselvästi suomeksi sanottuna se, että Suomen yhteiskunnassa pidetään erikoisena, että nynnyksi ristitty ihminen laulaa rokkikappaleen ja pistää itsensä likoon Kallen lailla

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu