3 000 euron löytöpalkkio,

Haminan sataman parkkipaikalta varastettu 6-10.10.2008 välisenä aikana Börner TA 36 - puoliperävaunu. Mahdollisesti kiinni rekisterikilpi OL-P8236.

Kolmiaksilainen trailerivaunu.
http://yle.fi/poliisitv/vihjeita.php

Ei muuta kuin bongaamaan!
52671
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Se vaunu on juuri nyt mökkini pihassa, ja alan rakentelemaan siitä juuri mökkiini lisärakennusta, tosin jos palkkio olisi 3500€, voisi hyvin joku kaverini löytää sen vaunun

Äänestä
  • Todella pieni palkkio miljoonan arvoisesta puoliperävaunusta ja varsinkin lastista.

    Äänestä

  • Minimi 50.000 kirjoitti:

    Todella pieni palkkio miljoonan arvoisesta puoliperävaunusta ja varsinkin lastista.

    kolmelle tonnille vaikka heti

    Äänestä

  • poliisi selvittää IP.n Sen jälkeen tulevat kotietsintä luvan kanssa. Sit ei naurata yhtään.
    Näin kävi yhdelle veijarille,joka piruuttaan kirjoitti samaan tyyliin.

    Äänestä

  • Mua jo naurattaa kirjoitti:

    poliisi selvittää IP.n Sen jälkeen tulevat kotietsintä luvan kanssa. Sit ei naurata yhtään.
    Näin kävi yhdelle veijarille,joka piruuttaan kirjoitti samaan tyyliin.

    Kyllä tarinoita on netissä aina, mut ei tuo mun viesti ole rikos, josta voisi seurata 6kk vankeutta, eli ei saa ip:tä, saati kotietsintää

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Poliisi-TV:ssä 16.10.2008 kirjoitti:

Haminan sataman parkkipaikalta varastettu 6-10.10.2008 välisenä aikana Börner TA 36 - puoliperävaunu. Mahdollisesti kiinni rekisterikilpi OL-P8236.

Kolmiaksilainen trailerivaunu.
http://yle.fi/poliisitv/vihjeita.php

Ei muuta kuin bongaamaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu