nyt

alkaa tulemaan monelle autokaupiaalle sekä suomesta uuden auton ostaneelle tulemaan viikunat pöksyihin kun ei niistä saa enää myydessä sitä mitä on ollut ajatuksissa;=)
3477
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Uusi auto alla, ei tarvii myydä, eikä korjata.
Ajele vaan vanhalla romullas!

Äänestä
  • tarvii tätäkään korjailla,mut sit kun myydään autot katsellaan ketä saa nousut näistä ;=)

    Äänestä

  • jommi kirjoitti:

    tarvii tätäkään korjailla,mut sit kun myydään autot katsellaan ketä saa nousut näistä ;=)

    Nousut? Siis ei kiksit, vaan nousut? Arvonnousut? Autoista? Myyntivoittohan taitaa olla veronalaista tuloa... Mutta kai siitä voi valittaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jommi kirjoitti:

alkaa tulemaan monelle autokaupiaalle sekä suomesta uuden auton ostaneelle tulemaan viikunat pöksyihin kun ei niistä saa enää myydessä sitä mitä on ollut ajatuksissa;=)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu