invisalign on

aikuiselle oikojalle joka ei halua kulkea pellenä pitkin kyliä. Täysin muovinen vaihtoehto ja päällepäin ei näy ollenkaan, oikeasti.
2119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Suomesta? Paljo maksaa? Olen kuitenkin vielä 17v eli maksaisko mulle mitään?

Äänestä
  • ja siellä joutuu itse maksamaan kaiken. Julkisella ei laiteta niitä ja sieltä saat ilmaiseksi kun olet 17v. Eteläsuomessa laitetaan invisalign-systeemillä mutta tietääkseni vain aikuisille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hyvä vaihtoehto kirjoitti:

aikuiselle oikojalle joka ei halua kulkea pellenä pitkin kyliä. Täysin muovinen vaihtoehto ja päällepäin ei näy ollenkaan, oikeasti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu