Ulkomaalaiset eivät välitä

Ulkomaiset kuljettajat ovat ajotavoiltaan varsin välinpitämättömiä. He eivät välitä tarpeeksi suomalaisista liikennesäännöistä.

Auto takavarikkoon vaan?
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2008/10/734241
5186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat
  • Uusi palstajako

    Keskustelun uudistuksen myötä palstojen rakennetta voidaan syventää ja jaotella selkeämmin. Uutena ominaisuutena on mahdollisuus luoda pääkategorialle alakategorioita, joihin palstat varsinaisesti kuuluvat. Tämä mahdollistaa uuden selkeämmän pastajaottelun ja mahdollisuuden luoda hyvinkin eriytyneitä aiheita. Uusi palstajaottelu otetaan ensimmäiseksi käyttöön Auto&liikenne-osassa sekä urheiluosassa. Uudistuksen ansiosta esimerkiksi jalkapallosta voidaan tehdä alakategoria, joka sisältää palstat erilaisille liigoille ja sarjoille sekä turnauksille. Teemme tätä uudistusta pikku hiljaa.

    Äänestä

TODELLAKAAN välitä!
harva se päivä joku ulkomaan rekisterissä oleva auto kiilaa esim.vasempaan kääntyvien kaistalta suoraan ajavien kaistalle ilman minkäänlaisia vilkkuja saati että katsoisivat tuleeko takaa autoa!!ja mitä KELEÄ ne ajaa ees "nuolikaistalta" väärään suuntaan!
maanite-nopeuksissa virolaisilla on tapana kiilailla moottoripyöriä tai ajaa ihan takapaksiin kiinni niin et tekis mieli pikkasen jarruttaa, "väistää" koiraa ni olis viron poika perseessä ja korvausvelvollinen!mihin se ehtii jarruttaa ku ei varmaan ehdi ees tajuta eessä olevan jarruttavan!
laitetaan ulkomaalaiset käymään autokoulu Suomessakin jos mielivät ajella täällä autoa!

Äänestä
  • viron rekisterissä ajavasta kuskista on Eestiläinen - siis Suomessa. Tallinnassa Eestiläisiä on enemmän eli noin 45-55 prosenttia. Itä-Eestissä Eestiläisiä on vain 1-5 prosenttia.

    Älkää siis syyttäkö Eestiläisiä jos venäläiset kaahaavat Suomessa kuten se nuori tyttö citymaasturilla, jonka rekno on JEZ-47, joka ajoi perälaudassani kiinni Kehäkolmosella ja jäi Imatran tuntumassa kiinni ylinopeudesta ja pienestä maistista. Alkoholia oli niin vähän, että sakot tulivat vain ylinopeudesta.

    Äänestä

kusipäitä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


liikennesäännöistä kirjoitti:

Ulkomaiset kuljettajat ovat ajotavoiltaan varsin välinpitämättömiä. He eivät välitä tarpeeksi suomalaisista liikennesäännöistä.

Auto takavarikkoon vaan?
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2008/10/734241

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu