Pahus, Obama voittaa

al-Qaidan sanoin: Olisi siunaus kaikille USA:n vihollisille jos republikaanien annettaisin jatkaa epäonnistunutta politiikkaansa joka upottaa jenkkilää suohon.

http://www.yle.fi/uutiset/ulkomaat/oikea/id105242.html
2104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ehtii sanoa...

Äänestä

Parempi jauhaa puolitotuuksia ja siteerata populistisia tekstejä iltapäivälehdistä.
Olisikohan noissa omissa asioissa mitään huolenaihetta? Helpompi mennä virran mukana kuten ennenkin,kuin pysähtyä ajattelemaan omilla aivoilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


USA:n vaalit kirjoitti:

al-Qaidan sanoin: Olisi siunaus kaikille USA:n vihollisille jos republikaanien annettaisin jatkaa epäonnistunutta politiikkaansa joka upottaa jenkkilää suohon.

http://www.yle.fi/uutiset/ulkomaat/oikea/id105242.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu