Moi!
Oon muuttamassa Järvenpäähän enkä tunne sieltä oikeastaan ketään joten nyt olisi mukava tutustua ihmisiin =) Oon 19-vuotias, iloinen ja reipas.
Jos mielesi tekee tutustua uuteen ihmiseen niin laita sähköpostilla viestiä osoitteeseen
[email protected]
Vastailen kyllä kaikille :)
Oon muuttamassa Järvenpäähän enkä tunne sieltä oikeastaan ketään joten nyt olisi mukava tutustua ihmisiin =) Oon 19-vuotias, iloinen ja reipas.
Jos mielesi tekee tutustua uuteen ihmiseen niin laita sähköpostilla viestiä osoitteeseen
[email protected]
Vastailen kyllä kaikille :)
Vastaukset 9
Vanhimmat
Täällä tuut kuulee vaan vi**ilua ensimmäiset 10 vuotta. Sitten se loppuu ja alkaa vainoaminen.
Jäkessä itseni suureksi yllätykseksi olen viihtynyt jo 8 vuotta. Enkä pois halua. Mikäli kaupunkia ei pilata sillä tornitalolla. Sitten lähden täältä sivistyneempiin maisemiin. Mukavia ihmisiä, elävä kaupunki.
NOOH MÄ OON TÄÄLLÄ MALEKSINU KOHTA 36v ja pois en tosiaankaa halua muuttaa koska nyt on oppinu AIKA PALJON tuntee näitä seutuja , koska nää miljööt on muuttunu aivan sairaasti! ETTÄ POIS EN TODELLAKAA HALUA! Vaikka välillä vi**ttaaki! Täällä on kuitenki kaikki lähellä ja julkiset liikkuu joka suuntaa! ym.
Mä ite oon asunu täällä kuukauden päivät kohta puolin, enkä ole oikeastaan tutustunut kenenkään täällä.. Porukka tuijottaa kuin jotain hullua, eikä edes mieli tee mennä tekemään tuttavuutta kenenkään kanssa.. aika sisäänpäin suuntautunutta porukkaa näyttää täällä asustelevan.. Ja kyllä mäkin mielelläni täällä tutustuisin ihmisiin ja voisin ystävystyäkin jopa, mutta se näyttää olevan aika vaikeaa.. No kai joku tulee ees vähän joskus vastaan.. eikä ihmiset näyttäis aina sitä lehmänp...aa suuhun laittaneelta..
sori, jos loukkasin jotakuta, mutta nämä on mun alkutunnelmat täältä järvenpäästä.. ja kyl mie uskon, että täällä on sitä mukavampaakin sakkia :D
Jäke on kuulkaa mahtava paikka asua. Jos lähtee liikkeelle sekopäisen pälyilevä katse silmissä, niin varmaan porukka katsoo että mistäs vankílasta toi on karannut.
hei tuota... en ole missään vaiheessa sanonut etteikö jäke ois hyvä paikka asua, sitä vain sanoin että täällä on vaikea tutustua ihmisiin.. Ja normaalia elämää olen täällä pyrkinyt elämään.. enkä todellakaan ole liikkeellä ollut sekopäisenä tai pälyilevänä.. ja ikinä en oo vankilan ovista sisään astunut, enkä pihallekaan..
Ja sinäkin heti haukuit tai ainakin annoit kuvan, että minussa on vika.. No en ole täydellinen, mutta pitääkö kaikkien olla täydellisiä?? kerroin vaan omat kokemukseni täältä.. Ja se kyllä masentaa, että olo täällä on aika yksinäistä, kun on vaikea tutustua, niinkuin mä jo sanoin siitä.. ja toivon että kaikki jäkeläiset eivät ole kaltaisiasi, ja kyllä mä uskon että täältä löytyy sitä asiallistakin porukkaa :)
jos sitä mietit. Ehkä itse vastasit kysymykseen tsot tsot -viestissäsi: otat kaiken itseesi ja kuvittelet asioita. "Annoit kuvan, että minussa on vika?" MOT.
Herätin ajattelemaan ja ironian keinoin. Kokeile, se on aivoja virkistävää.
Pumpulihansikaskielellä toki osaan myös puhua, mutta vain sellaisille joita pitää hoitaa.
Vieläkö olet seuraa/tutttuja vailla? Täällä olisi parikymppinen järvenpääläinen jos vielä kiinnostusta löytyy?
Jäkessä kunnolliset ystävät löytyvät yleensä jonkun harrastuksen ja/tai yhdistyksen kautta. Sitten alkaa tulla muitakin tutuja.
Elikkäs. Pari hyvää harrastusta peliin ja jo alkaa kavereita löytyä.