Uteljaksella henkisiä ongelmia

Hänen viesteissään ei ole päätä eikä tolkkua:)
167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Löysitkö virheen veli uteljaksen viestistä.
Oliko l-kirjain väärin päin? Vaiko aassa vikaa?
k: tilalla a, vai? Ja iinkin tilalla aa?
VAi mitä tarkoitat?

Eikös adventistit täällä aika ajoin ole todenneet,
että tekihän ellenkin virheitä. Jotkut sanovat,
ettei hän ollut profeetta, vaan vain opettaja.
(Miesten opettaja!)
Jos ei ollut profeetta, niin aika paljonkin tuli
virheitä tehdyksi - ainakin 2300.

Ellenhän itse sanoi, ettei Raamatun profeetat
niin paljon profetoineet kuin hän.

Siunausta uteljaalle ja risuja omatekoiselle
ylilääkärille!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ylilääkäri_1 kirjoitti:

Hänen viesteissään ei ole päätä eikä tolkkua:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu