IHANA JUTTA,JYRÄSI

Ja Hönömatin,mennen tullen,KIITOS JUTTA.
5253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

varallisuuden olevan sitä luokkaa,että rahaa voi polttaa tonni kaupalla päivässä.

Äänestä
  • lähinnä kapitalistit

    Äänestä

  • Paremmin he opiskelevat kuin porvarien keppanakakarat.

    Äänestä

Sääliksi kävi tuo tyhjänpäiväinen pulina. Ei sitä rahaa ole demaritkaan vallassa ollessaan määrättömästi jakaneet.

Oppositiossa on mukava rähistä asiattomasti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rääpäle Kataisen kirjoitti:

Ja Hönömatin,mennen tullen,KIITOS JUTTA.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu