Oikein tanssien aloitetaan

Mihinkähän se vielä päättyykään,kun heti tanssien aletaan.Jumalatoon on jumalatoonta tavataan sanoa.Ei Nurmon ja Ylistaron takia olisi tanssia tarvinnu järjestää kirkos käynti olisi riittänyt ja toivottavasti ne jotka ei tykkää tangoilla järjestettäis yhteinen kirkkopyhä.
2163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllähän kirkkoon on joka pyhä vapaa pääsy, sinne vain kaikki joilta ei tanssi luista. Nimim. lippu tilauksessa, toivottavasti arpaonni suosii.

Äänestä
  • Ellei jumalaansa tunne,se tulee vastaan ja siinä ei pilettiä tarvii.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuntaliitos Seinäjoella kirjoitti:

Mihinkähän se vielä päättyykään,kun heti tanssien aletaan.Jumalatoon on jumalatoonta tavataan sanoa.Ei Nurmon ja Ylistaron takia olisi tanssia tarvinnu järjestää kirkos käynti olisi riittänyt ja toivottavasti ne jotka ei tykkää tangoilla järjestettäis yhteinen kirkkopyhä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu