Eilen vaalitentissä Jutta sanoi suorassa lähetyksessä miljoonien edessä että kymmenet tuhannet nigerialaiset, ghanalaiset ja muut EU:n ulkopuolelta tulevat ovat tervetulleita "opiskelemaan" Suomeen, tiedätkö kenen kustannuksella? No sinun tietenkin.
Jutta kertoi toivovansa että niin monta kuin mahdollista tulee tänne opiskelemaan (siis pari päivää opiskelemaan ja sitten tarkoituksellisesti katkaisee opiskelut ja siinä sitä sitten ollaan oleskeluluvan kanssa).
Samaan aikaan tämä demari haluaa korottaa verot ja asettaa jopa uusia verotuksia.
Hauskaa tietää minne veroni menee.
Jutta kertoi toivovansa että niin monta kuin mahdollista tulee tänne opiskelemaan (siis pari päivää opiskelemaan ja sitten tarkoituksellisesti katkaisee opiskelut ja siinä sitä sitten ollaan oleskeluluvan kanssa).
Samaan aikaan tämä demari haluaa korottaa verot ja asettaa jopa uusia verotuksia.
Hauskaa tietää minne veroni menee.
Vastaukset 9
Vanhimmat
VIELÄ rasistisempaan maahan,sinunlaisille ei ole tilaa TULEVASSA Suomessa.
Arvaanko oikein, että olet nuori tyttölapsi? (
http://www.savonsanomat.fi/uutiset/ulkomaat/espanja-yrittää-lähettää-pois-miljoona-siirtolaista(146621).ece
Oletpa aika sinisilmäinen. Tällä menolla Suomalaiset menettävät maansa ulkomaalaisille, aivan kuten on tapahtumassa vääjäämättä Ruotsissa. Vuonna 2100 Ruotsissa on 20% natiiveja eli alkuperäisiä ruotsalaisia. Toivotko samaa tännekin? Suomi on silloin islamilainen valtio, ja lapsesi ja heidän lapsensa pakotetaan kääntymään islamin uskoon, kuoleman uhalla. Näinhän koraanissa sanotaan, ja muslimeille tuo satukirja on täyttä totta.
Hyvin on poliitikkojen ja sitä kautta Ylen maahanmuuttomyönteisyys mennyt läpi. Kampanjaa on käyty isosti jo pitkältä 90-luvun puolelta. Olet juuri sellainen tuote kuin on haluttukin. Englannin kielessä on nimi tuollaiselle poliittisesti käännytettävälle/aivopestävälle ihmiselle. Se on "Useful Idiot".
toisten päälle eikä antanu suunvuoroa toista oli Soinin hieno vanha tapa viitata ja pyytää lupaa sanoa painava sana.
vihasivat näitä menshevikkejä suunnattomasti bolshevisminsä ja kommunisminsa aikoina.
Jopa minäkin osaan halveksia sellaisia ihmisiä jotka omaa statustaan ja varallisuuttaan kasvattavat valheellisin keinoin.
Ylitti jopa itsensä mokomakin R Ä Ä P Ä L E
Onneks tääl palstal on samanmielisiä, kun välillä tuntuu että porvarit käy suorastaan hyppimään silmille.
Saunan edessa on taas tilaa!