outoja oireita?

jouduin tuossa jonkin aikaa sitten turvautumaan jälkiehkäisypilleriin (NorLevo 1,5mg) kun multa ja poikaystävältäni puhkesi kumi seksin aikana (poikaystäväni ehti saada ennekun huomasimme asian )


samanaikaisesti kyseisen onnettomuuden kanssa mulla sattui olemaan ovulaatio (ovulaatiolaskurin ja oireiden perusteella). otin sitten 46 tunnin päästä tästä yhdynnästä sen pillerin. 2vko siitä mulla sitten alko menkat, mutta ne oli paljon pidemmät kun ennen ja tuli varmaan 6 katkosta niiden aikana, jolloin ne loppu ja alko n. vuorokauden päästä uudelleen. nyt niiden loputtua mulla on tullut ihan hirveitä määriä valkovuotoa (mikä yleensä tapahtuu vasta juuri ennen menkkojen
alkua, mutta on nyt jatkunut suoraan niiden loputtua) ja mielialat vaihtuu yhtä useesti kun julkkismuijien salarakkaat.

voiko olla siitä pilleristä johtuvaa vai pitääkö tässä nyt lähtee raskaustestiä etsiskelemään? :o

sori ei ollut kovin selvästi selitetty mut yrittäkää ymmärtää.

kiitos jo etukäteen kaikille jotka jaksaa vastata. :)
1240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

otit kuitenkin suht myöhään je:n ja eihän se ole mikään varma keino, ei vaikka sen ottaisi ihan hetikin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lauraa kirjoitti:

jouduin tuossa jonkin aikaa sitten turvautumaan jälkiehkäisypilleriin (NorLevo 1,5mg) kun multa ja poikaystävältäni puhkesi kumi seksin aikana (poikaystäväni ehti saada ennekun huomasimme asian )


samanaikaisesti kyseisen onnettomuuden kanssa mulla sattui olemaan ovulaatio (ovulaatiolaskurin ja oireiden perusteella). otin sitten 46 tunnin päästä tästä yhdynnästä sen pillerin. 2vko siitä mulla sitten alko menkat, mutta ne oli paljon pidemmät kun ennen ja tuli varmaan 6 katkosta niiden aikana, jolloin ne loppu ja alko n. vuorokauden päästä uudelleen. nyt niiden loputtua mulla on tullut ihan hirveitä määriä valkovuotoa (mikä yleensä tapahtuu vasta juuri ennen menkkojen
alkua, mutta on nyt jatkunut suoraan niiden loputtua) ja mielialat vaihtuu yhtä useesti kun julkkismuijien salarakkaat.

voiko olla siitä pilleristä johtuvaa vai pitääkö tässä nyt lähtee raskaustestiä etsiskelemään? :o

sori ei ollut kovin selvästi selitetty mut yrittäkää ymmärtää.

kiitos jo etukäteen kaikille jotka jaksaa vastata. :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu