pienokaiset osaatte olla niin idoleita niin idoleita nuoremmille ja näyttää mallia teoin ja sanoin.
tyypillistä teinin puhetta muttei enään aikuisen miehen.
"Nyt menen minuutti kerrallaan. Palaan kämpälle, nukun yön yli, pakkaan tavarani ja lähden. Huomenna vedän koomat."
tyypillistä teinin puhetta muttei enään aikuisen miehen.
"Nyt menen minuutti kerrallaan. Palaan kämpälle, nukun yön yli, pakkaan tavarani ja lähden. Huomenna vedän koomat."
Vastaukset 7
Vanhimmat
lyödä lyötyä. Wellu ja Wellun fanit on muutenkin ihan maassa. Miksi kiusata enempää?
Mulle tuli mieleen se, että Wellu on julkisesti valittanut kroonista rahapulaansa. Se on voinut jossain määrin vaikuttaa ääbestystulokseen.
Ts. haluttaisiinko nyt jo toinen velkavanki idoliksi. Luulenpa että ei. Noi Vesat ja Koopit vaikuttaa kuitenkin ihan kunnon kansalaisilta. Sanon nyt saman, kuin viime kaudenkin kirjoittelussa, että jonkun pitäisi antaa noille nuorille, julkisuuteen tottumattomille tyypeille valmennusta siitä, mitä kannattaa sanoa ja mistä pitää suu supussa.
kuitenkin laulukilpailu ja se siinä tärkeintä on eikä mitkään sanomiset. Voittihan Koivunenkin vaikka media repi siitä negatiivisia lööppejä kasapäin ja teki parhaansa, ettei se olisi voittanut. Laulu on kuitenkin se tärkein asia ja muut sivuasiaa.
ei ole velkavankí. sillähän rahaa, mutta se on kieltämättä huolimaton eräpäivien kanssa.
kuten viime kerralakaan, nytkään ei valita jeesusta vaan rahantekokone levy-yhtiölle, niin että tuon tekopyhän hurkastelun voit säästää lapsillesi.
vielä ihan vain varmistaa, että hävinneet/looserit todella ymmärtävät olevansa juuri sitä, tai kuuluvansa kyseiseen ryhmään!
Pettymyksen Wellun faneilla kyllä ymmärtää, mutta eiköhän tuo ole aika kaukaa haettua, että laulukilpailussa vaikuttaisi talousasiat ja se, kuinka ihminen osaa käyttäytyä - ajattelisiko koko äänestäjäkunta tuolla tavoin? Eikö huonolla laulusuorituksella ole muka mitään vaikutusta? :D
Eikähän Arilla ollut talousongelmia sen enempää kuin muillakaan ihmisillä baarimikkona työskennellessään ja kisan tässä vaiheessa. Ja vaikka kuinka media rääpi ja yritti mustamaalata Aria, ei sillä näyttänyt olevan äänestyskäyttäytymiseen mitään vaikutusta. Jotkut vaan on niin hyviä. Luulisi että Wellu olisi saanut sympatiaääniä asiasta kuin asiasta, kuten varmasti Arikin sai. Siis sen lisäksi, että on jumalainen laulaja. Ari siis. =)
parempi että tyyppi olisi vähän jeesusteluun taipuvainen, jos siten haluaa kuvata ihmistä joka haluaa olla hyvä esikuva ja esimerkki.
Koska, kuten on nähty, omasta idolista tehdään itselle esikuva ja ihanne joka tapauksessa. Kaikki mitä se sanoo tai tekee on ihailtavaa, tai vähintäänkin hyväksyttävää.
Onhan Arikin kuulemma niin "rohkea", "aito", "rehellinen" ja mitä kaikkea.
Vastuu on kannettava viihdealallakin, ajattelen ma.