sitä, että kaupunki on ohjannut maahanmuuttajia alueille, joissa suuri osa asunnoista on vuokra-asuntoja. Etnistä eriytymistä tapahtuu juuri vuokrataloissa, mutta ei lainkaan asunto-osakeyhtiöissä.
Kaupunginvaltuutettu Zahra Abdulla
moittii
10548
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
ja ostakoot osakkeen mistä tykkää.
Äly hoi! Älä jätä.
naapurista?khöm
takaperin vantaan asuntotoimiston pomo sanoi, kuinka maahanmuuttajat nimenomaan pyyttävät/vaativat tietyille alueille asumaan.
töitä tee,joten mädäntykööt kettoihinsa.
asuu mamujen naapurissa?
KAUNIAISIIN.
Vaikka onkin vaan nainen.
Meille kuuluu suuremmat ja paremmat asunnot, koska meillä suuremmat perheet myös ja kasvavat jatkuvasti.
Kirja sanoo, että me arvokkaampi kun muut, siksi parempi asunto.
Emme halua asua toisen heimon naapuri, siksi parempi alue.
Parempi antaa nyt, tai me myöhemmin ottaa ne.
Ehkäpä olisi syytä ostaa taloja ja osakkeita rikastusporukoille ja nimenomaan heitä hamuavien naapureista ja taloyhtiöistä. Jostain syystä rikastusta eniten kaipaavat suhtautuvat kovin torjuvasti siihen, että rikastusta sijoitettaisiin heidän likelleen. Tässä on jokin ristiriita jota olisi myös syytä selvitellä.
koska myös yöllä tulee ihania yövieraita jolloin äänen taso voi kohota kliimaksissa huikeisiin atmosfääreihin ?
iso ja äänieritys sen vaadin Espoon ja Helsingin kaupunki saa kustantaa,,koska molempien valtuusto-pojat käy luonani leikkimässä "leegoilla !
Niin todella tarkoittaako hän, että mamuille pitäisi ostaa heti yhteiskunnan varoilla omistusasunto. Voi Suomi parkaa minkälaiseen kurimukseen on joutunut aivan omaa syytään.