Rikosilmoitus ja Mtv3 siteeraukset!

http://www.kaleva.fi/plus/index.cfm?j=759994

Tais tulla maikkarin kys. toimittajien puoluekanta selväks, ku pitää lähteä vääristelemään asioita.

Perussuomalaiset voittaa!
5222
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Soinin piti antaa vastaus Steffanille, eikä kahdelle ohjelman juontajalle, jotka hyökkäsivät Timo Soinia vastaan vastaan. Todella tökerö MYV:n ohjelma ja arvostin eilistä Ylen:n vaalitenttiä, jossa juontajat eivät osallistuneet minkään puolueen painostamiseen.

Äänestä
  • painosti Vanhasta.

    Äänestä

  • toimittaja Andersson kirjoitti:

    painosti Vanhasta.

    Kataista ei painostettu tarpeeksi. Aijommekin tehdä protestin asian tiimoilta. Nahkurin orsilla tavataan!

    Äänestä

  • toimittaja Andersson kirjoitti:

    painosti Vanhasta.

    veyden huoltoonko. Ei se ollut painostusta, vaan haluttiin vastaus Vanhasen kannaottoon onko 150 miljoonaa iso raha, verrattuna pankkien 54 miljardiin .

    Äänestä

  • koulujen ter- kirjoitti:

    veyden huoltoonko. Ei se ollut painostusta, vaan haluttiin vastaus Vanhasen kannaottoon onko 150 miljoonaa iso raha, verrattuna pankkien 54 miljardiin .

    kouluterveydenhuolto on retuperällä ja pikkusummista kyse.

    Mutta kyllä se lasten ja nuorten pahoinvointi on vielä pahempi ongelma ja syynä sylin puute. Vanhemmat on valjastettu omastakin syystään työmarkkinoiden orjiksi. Työelämä on just saanu äiditki töihin eikä heitä sieltä esim. tasarahamallin avulla nyt pois päästetä http://www.jmpmusic.fi/tasaraha.htm

    Vanhempien pitäis pystyä valitsemaan vievätkö he lapsensa pienenä päivähoitoon vai hoitavatko itse. Näin ei ole, kun valtio kannustaa rahalla viemään päivähoitoon, mutta ei hoitamaan kotona. Työelämä on tärkeempää ja lapset kärsii, ku vanhemmat alistuu! - Mut onneks ei kaikki - mut ne elääki köyhyydessä, ellei satu olee ennestään rikas!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


....... kirjoitti:

http://www.kaleva.fi/plus/index.cfm?j=759994

Tais tulla maikkarin kys. toimittajien puoluekanta selväks, ku pitää lähteä vääristelemään asioita.

Perussuomalaiset voittaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu