Näin se vaan on, kylmä totuus. Poliitikot puhuu hiilidioksidista, että saisivat perusteet uusille veroille. Kyseessä on maailman laajuinen poliittinen salaliitto.
Ilmasto ei lämpene, koska maapallolla on hyvä "termostaatti". Se toimii siten, että jos ilmasto vähänkin lämpenee, meristä haihtuu lisää vettä ilmakehään, syntyy enemmän pilviä ja ilmasto jäähtyy jälleen.
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/38976-”ilmastonmuutospuheet-ovat-poliittista-potaskaa”
Ilmasto ei lämpene, koska maapallolla on hyvä "termostaatti". Se toimii siten, että jos ilmasto vähänkin lämpenee, meristä haihtuu lisää vettä ilmakehään, syntyy enemmän pilviä ja ilmasto jäähtyy jälleen.
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/38976-”ilmastonmuutospuheet-ovat-poliittista-potaskaa”
Vastaukset 17
Vanhimmat
Ja mikähän olikaan koulutuksesi ja pätevyytesi ilmastontutkimusalalla? Taitaa olla olematon, kun et edes osaa erottaa fossiilisilla polttoaineilla bisnestä tekevien levittelemää valheellista propagandaa oikeasta tieteestä ja tutkimuksesta. Eli hörhöilit vaan.
maapallolla, se on kylmä totuus. Ei mikään hiilidioksidi.
http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Viilentävät aukot pilvipeitossa voisivat pelastaa Jäämeren jäät/1135239643054
Ensin retardimme kirjoitti:
"Ilmasto ei lämpene, koska maapallolla on hyvä "termostaatti". Se toimii siten, että jos ilmasto vähänkin lämpenee, meristä haihtuu lisää vettä ilmakehään, syntyy enemmän pilviä ja ilmasto jäähtyy jälleen."
Sitten retardimme linkitti uutiseen, jossa kerrottiin:
"Ideana on avata talvella eräänlainen tuuletusluukku. Se onnistuisi hajottamalla Jäämeren yllä olevat lämmittävät pilvet lumisateeksi."
Yritäs nyt retard ihan ensimmäiseksi päättää, että kuinka ne pilvet vaikuttavat maapallon lämpötilaan, viilentävästi vai lämmittävästi.
Hohhoijaa näitä tee-se-itse-ilamstotieteilijä-retardejamme.
Logiikka täysin selvä, tämän ymmärtää tyhmempikin.
http://www.uusisuomi.fi/ymparisto/38764-jattipilvet-askarruttavat-tutkijoita
tyyppi asiaa ajamaan, joskin koko öljymonopolin saisikin minun puolestani lakkauttaa ja vaihtoehtoisen energiatalouden vapauttaa. Useat maat käyttävät miljoonia ilmaista energiaa etsiessään eivätkä välttämättä tule ajatelleeksi niitä kaikkein kriittisimpiä vaihtoehtoja ollenkaan. Veikkaan että jos öljytaloudesta tehtäisiin laitonta, niin ensi vuonna meillä olisi ilmaista energiaa.
"Veikkaan että jos öljytaloudesta tehtäisiin laitonta, niin ensi vuonna meillä olisi ilmaista energiaa."
Öggh, rööh,mää oon retaaardii!
BMW sanoo tuovansa jo tämän vuoden puolella uuden sähkö-Minin markkinoille, joka kiihtyy reilussa 8 sekunnissa 100km/h ja omaa 150 huippunopeuden. Mistä tämä yhtäkkiä löytyy?
Länsimaat (eliitti) ajaa Arabi-maat konkurssiin, jotta saadaan Persianlahti hallintaan ja päästään nopeammin tavoitteeseen (maailman hallitus).
Miten niin yhtäkkiä? Nykyiset sähköautot ovat kymmenien vuosien kehityksen tulosta! Saatanan umpitollo aivovammainen.
Pidä pienempää meteliä tai tullaan hakeen sinut säilöön.
hiilidioksidiin ja hiukkasiin ilmassa. Mitään ihmisen aiheuttamaa ilmastonmuutota ei ole. Pinatubo tuprauttaa helposti ilmakehään kerralla 200 vuoden ihmisen aiheuttaman määrän verran hiukkasia, hiilidioksidia ja muuta. Kysymys on salaliitosta, jolla yliopistoissa haetaan tutkimusmäärärahoja.
Miksi hörhöilet asioilla joista et tiedä etkä ymmärrä yhtään mitään? Hohhoijaa.
Olen lukenut tarpeeksi potaskaasi.
Olet nyrkillä tapettava nobody....
Netti antaa sinulle suojan paskan jauhamiselle..
Voidaan tehdä kahvitreffit livenä jos haluat/uskallat. :)
ilmastonlämpiäminen on rahastus- salaliitto.
Kirjoittaisit edes joskus asiaa, mutta kun aina sitä samaa POTASKAA.
Tutustutaan planeetta Maan historiaan niin huomataan että nykyistä HUOMATTAVASTI lämpimämpiä vuosisatatuhansia on ollut useammin kuin näitä kylmiä joissa nyt elämme.
Toisaalta, olet oikeassa, termostaatti on, mutta onko se sitten hyvä ja pitää planeetan viileänä on eri asia.
Kuten sanottua, fakta on että planeetta Maa on elänyt viimeiset ajat huomattavasti keskimääräistä lämpöään alempana. Nyt on vain korjausliike.
Sanoin "viimeiset ajat", eli siis viittasin tällä viimeiseen muutamaan SATAAN TUHANTEEN vuoteen.
Tämä on kuuma TOTUUS