idols menneet vuosikymmenet

Oliko se mainos totta idolsista onko sitä tullut jo 60 luvulta asti suomessa itse en ainakaan muista.
3158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Se mainoshan oli vain jotain muka-hauskaa keksittyä hömppää.

Äänestä
  • miltä Suomen musiikkitaivas näyttäisi jos tuo dokumentti olisi totta. Moni legenda ainakin puuttuisi.

    Idols ei ole tähtitehdas vaan jalostamo. Pitää sopia muottiin, ja jos ei sovi on surkea.

    Ihan oikeasti, ei se laulutaitokaan oikeastaan ole tärkeintä. Voisiko esim. kuvitellakaan Juicen biisejä kenenkään muun laulamana?

    Äänestä

  • edes ajatella kirjoitti:

    miltä Suomen musiikkitaivas näyttäisi jos tuo dokumentti olisi totta. Moni legenda ainakin puuttuisi.

    Idols ei ole tähtitehdas vaan jalostamo. Pitää sopia muottiin, ja jos ei sovi on surkea.

    Ihan oikeasti, ei se laulutaitokaan oikeastaan ole tärkeintä. Voisiko esim. kuvitellakaan Juicen biisejä kenenkään muun laulamana?

    ei tunnetustikaan ollut mikään kultakurkku, vaan helkutin hyvä sanoittaja-säveltäjä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


idoli98790 kirjoitti:

Oliko se mainos totta idolsista onko sitä tullut jo 60 luvulta asti suomessa itse en ainakaan muista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu