MAAHANMUUTTOA LISÄTTÄVÄ

"työperäistä"maahanmuuttoa lisättävä ja nopeutettava ettei luultaisi RASISTIKSI ,eikä sillä niin väliä vaikka UPM ilmoitti panevansa yli TUHAT "lomalle"
5227
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Lama tulossa.... Lama tulossa...
Yrityksiä näytetään johdettavan 3:kkn sykleellä.???

Äänestä

ennen maahantuloa,joten työnantaja varmaan avustaa asunnon saannissa.
Eikö ole netit käytössä,mistä löytyy avoimet työpaikat suomessa?
"työperäisellä" maahanmuutolla tarkoitetaan poliisin ja sossun työllistymistä,kun ei omissa varmaankaan ole tarpeeksi huolehdittavaa.

Äänestä

Nehän hoitaa ASIALLISESTI näitä ulkomaalaisasioita

Äänestä

Kommentoi aloitusta


2XNOPEASTI kirjoitti:

"työperäistä"maahanmuuttoa lisättävä ja nopeutettava ettei luultaisi RASISTIKSI ,eikä sillä niin väliä vaikka UPM ilmoitti panevansa yli TUHAT "lomalle"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu