harrastin menkkojen aikana seksiä ilman ehkäisyä tutun kumppanin kanssa. menin seuraavana päivänä ostamaan jälkiehkäisypillerin. siitä ei tullut huonoa oloa , pahoinvointia tms. nyt menkat loppunut 3päivää sitten ja tänään alkoi rusehtava , kuukautismainen vuoto. Onko mahd että katumuspilleristä tulisi jälkivuotoa tms? kuitenkin pillerin ottamisesta on nyt tänän 4päivää.. että tuleeko se mahd. jälivuoto viiveellä?
jälkiehkäisypilleristä...
mitenköhän on?
2339
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Väestöliiton nuorten nettipalvelusta kohdasta Jälkiehkäisy:
Jälkiehkäisypilleri voi aiheuttaa lieviä sivuvaikutuksia, joista yleisimpiä ovat alavatsakipu, päänsärky, väsymys, huimaus ja pahoinvointi. Jälkiehkäisypilleri voi sekoittaa myös kuukautiskiertoa.
Jos tuota ei ymmärrä, tuskin ymmärtää muutakaan vastausta.
5 päivän päästä je-pillerin ottamisesta vuoto,joka kesti sitte normaalien menkkojen ajan.