Pukeudun Halloweeninä Jeesukseksi. Asukokonaisuuteen kuuluu kauhtuneen rievun lisäksi verinen orjantappurakruunu, kämmeniin ja kämmenselkiin liimatut naulanpätkät jotka antavat illuusion läpihakatuista nauloista, Jeesus-tekoparta, Jeesus-peruukki ja aasinnahkaiset varvassandaalit. Pirskotan päälleni tekoverta ja kannan mukanani mäntylaudasta kyhäämääni ristiä. Älkää kysykö miksi minulla on naulat kämmenissäni jo ristinkantovaiheessa.
Aloitan trick-or-treat - kampanjani lähitaloista. Jos en saa namuja, keppostelen uhrille spitaalin, jonkun satunnaisen paiseen, syövän tai muun kekseliään jäynän. Jos tulee karkkia vasuun, niin tyydyn vain keveästi julistamaan sanaa ja uhkailemaan Helvetillä.
Huonoa säätä näyttäisi olevan tiedossa, joten pohdintaa aiheuttaa mm. sateenvarjon vaikutus uskottavaan ilmiasuun. Vaihtoehtoisesti voisin harkita vessanpöntön istuinrenkaasta tehdyn sädekehän langoittamisesta pääni yläpuolelle. Toimisi kätevästi sateensuojana asukokonaisuuden täydentäjän ohella.
Hyvää Pyhäin miesten pyhienpäivän kaikkein pyhimmän yhteyden kaikkienpyhien iltaa.
Halloween tulee, Jeesus-pukuni
6
326
Vastaukset
- bubastis.tmi
Minä ompelin Tukiainen-mekon, sellaisen vartaloa myötäilevän mustan samettisen missä on hiluja. Hiuksetkin on niin käkkärällä. Sotamaalausta juuri valmistelen ja sitten puutarhureita kiusaamaan.
- vaan trehfit
Olethan muistanut pitää puutarhasi kunnossa? Jos et, niin voin neuvoa sinua, olen Isäni puutarhasta (siis omasta puutarhastani) kuullut paljon juttua. Älä anna viekoittelevan käärmeen luikerrella tarhaasi!
odottelet aivan omasta tahdostasi, omahan
on elämäsi..- putkaan
jos pukeutuu jeesuxexi? Miksi?
..ottaa pirusti jätesäkkejä namusia varten mukaan.Kuten ehkä tiedät ettei käärinliinoissa ole taskuja.
- Perkele itte
Upea päivä. Voi rauhassa katsella maan touhua. Kukaan ei huomaa että itte Perkele käyskentelee ihmisten joukossa. Niin paitsi kerran, kun eräs viehättävä lapsonen sanoi Herra Saatanalle, että hänellä on halvan näköinen naamiaispuku!!!
No ihmiset on ihmisiä, vaikka poltettaisiin maustettuna.
Illalla iloa rintaan ja aamulla oksennusta pintaan.
Toivottaa tietenkin Perkele itte
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin
Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän622877Oho, köyhyys väheni Marinin hallituskaudella
👋💥🤕 Tuonkin Marinin hallitus sössi --- Vuosien 2019–2023 sosiaaliturva- ja verotusperusteiden muutokset suhteessa h1272559Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860
Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli22219Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan
Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on81782Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman
Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi171594Ukrainan raukkamainen isku Moskovaan.
Pitikö isku tehdä juuri jouluna.Siinä saattoi jäädä joku lapsi isättömäksi.Kyseessä ei edes sotilaskohde.3391452En tiedä mitä olet mulle
Rakkauteni,ihastukseni,pakkomielteeni,mitä lie. Jokatapauksessa ajattelen sinua päivittäin lämmöllä ja haluan toivottaa601439On mullakin
Sua ikävä. En vain pysty siihen mitä toivot. Siksi toivon joskus että voisin vain olla hetken lähelläsi711164- 221151
- 831120