Pukeudun Halloweeninä Jeesukseksi. Asukokonaisuuteen kuuluu kauhtuneen rievun lisäksi verinen orjantappurakruunu, kämmeniin ja kämmenselkiin liimatut naulanpätkät jotka antavat illuusion läpihakatuista nauloista, Jeesus-tekoparta, Jeesus-peruukki ja aasinnahkaiset varvassandaalit. Pirskotan päälleni tekoverta ja kannan mukanani mäntylaudasta kyhäämääni ristiä. Älkää kysykö miksi minulla on naulat kämmenissäni jo ristinkantovaiheessa.
Aloitan trick-or-treat - kampanjani lähitaloista. Jos en saa namuja, keppostelen uhrille spitaalin, jonkun satunnaisen paiseen, syövän tai muun kekseliään jäynän. Jos tulee karkkia vasuun, niin tyydyn vain keveästi julistamaan sanaa ja uhkailemaan Helvetillä.
Huonoa säätä näyttäisi olevan tiedossa, joten pohdintaa aiheuttaa mm. sateenvarjon vaikutus uskottavaan ilmiasuun. Vaihtoehtoisesti voisin harkita vessanpöntön istuinrenkaasta tehdyn sädekehän langoittamisesta pääni yläpuolelle. Toimisi kätevästi sateensuojana asukokonaisuuden täydentäjän ohella.
Hyvää Pyhäin miesten pyhienpäivän kaikkein pyhimmän yhteyden kaikkienpyhien iltaa.
Halloween tulee, Jeesus-pukuni
6
345
Vastaukset 6
- bubastis.tmi
Minä ompelin Tukiainen-mekon, sellaisen vartaloa myötäilevän mustan samettisen missä on hiluja. Hiuksetkin on niin käkkärällä. Sotamaalausta juuri valmistelen ja sitten puutarhureita kiusaamaan.
- vaan trehfit
Olethan muistanut pitää puutarhasi kunnossa? Jos et, niin voin neuvoa sinua, olen Isäni puutarhasta (siis omasta puutarhastani) kuullut paljon juttua. Älä anna viekoittelevan käärmeen luikerrella tarhaasi!
odottelet aivan omasta tahdostasi, omahan
on elämäsi..- putkaan
jos pukeutuu jeesuxexi? Miksi?
..ottaa pirusti jätesäkkejä namusia varten mukaan.Kuten ehkä tiedät ettei käärinliinoissa ole taskuja.
- Perkele itte
Upea päivä. Voi rauhassa katsella maan touhua. Kukaan ei huomaa että itte Perkele käyskentelee ihmisten joukossa. Niin paitsi kerran, kun eräs viehättävä lapsonen sanoi Herra Saatanalle, että hänellä on halvan näköinen naamiaispuku!!!
No ihmiset on ihmisiä, vaikka poltettaisiin maustettuna.
Illalla iloa rintaan ja aamulla oksennusta pintaan.
Toivottaa tietenkin Perkele itte
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluatko että unohdan sinut kokonaan
Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j761019- 38737
Pisa-tulokset.....
Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden210626Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.34462- 23458
Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️70405- 18393
Ihan pikku vinkki
Kannattaa tallentaa kaikki mitä sen naisen kanssa puhuu ettei tule hankaluuksia myöhemmin52389- 32385
Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga43374