Uralin?? Minne katoaa???

M Kärsämää ja Global pension plania koskevat viestit?
3795
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Poistopyyntöjä tulee, jos tuo viestissäsi oleva henkilön nimi esiintyy viesteissä perusteluna ettei saa keskusteluissa olla henkilön nimiä.

Äänestä
  • Kyseessähän on melkeinpä julkisuuden henkilö. GPP keskusteluissa ulkomaisilla palstoilla kärsämällä on rooli.

    Miten näitä liikkeen harjoittajista voi puhua kun niiden yritysten nimi on henkilön nimi.
    Saako PekkaNiska yrityksestä puhua entä Jaakkopöyrystä?

    Äänestä

  • miten niin ei saa ketään mainita nimeltä? Miten sitten mistään pystyy mitään keskustelemaan? Esim politiikka osiossa,jos ei kenenkään nimeä saa mainita?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Mp a kirjoitti:

M Kärsämää ja Global pension plania koskevat viestit?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu