Asuuko Helsingissä töissäkäyviä

Siuntiossa? Onko millainen matka kulkee? Omalla autolla, pääseekö miten julkisilla?
Onko Siuntio mukavaa asuinaluetta? :)
4331
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tai muutenkaan tällästä hesan hosumista. Siis porukka juoksee metroon vaikka seuraava tulee muutaman minsan päästä!! Niin kiire ei oikeesti oo. Siuntio on tosin korvessa ja jos diinii meinaa tehä pitää olla oma auto mielummin kaksi.

Äänestä

töissäkäyviä asuu - mutta pitää herätä pirun aikaisin, että niitä näkee. Myös illalla niitä voi nähdä mutta niitä ei silloin oikein erota perusväestöstä.

Äänestä
  • käymätöntä väkee sun mielestä

    Äänestä

  • Onko se työ joku avustus, mistä niitä saa anoa?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


paljonkin kirjoitti:

Siuntiossa? Onko millainen matka kulkee? Omalla autolla, pääseekö miten julkisilla?
Onko Siuntio mukavaa asuinaluetta? :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu