Yläluomet leikattiin 2 viikkoa sitten. Huomasin toisen luomen ulkoreunassa, leikkausarven loppupäässä pienen patin heti operaation jälkeen. Lääkäri sanoi sen häviävän. Onko näin, kertokaa?
Yläluomileikkaus
patti
5720
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
sinut plastiikkakirurgi minulta leikattiin 1½ vuotta sitten ja ei kyllä ole minkäänlaisia patteja vaan todella siisti viilto jota ei kyllä huomaa mitenköään olisikohan sinulle jäänyt joku poimu tai niin sanottu "koiran korva"
Eikös heti tai ainakin seuraavaksi pitäisi sinun kehaista kuka, eli se tissikukkula se oli joka teki niiiiiiiiiiiin hyvää työtä. Voi kun olen niiiiiiiiiiiiiiiiin kyllästynyt kuulemaan tuon sinun vakio MAINOSPÄTKÄSI. Se kyllä haiskahtaan niiiin...
Minut leikkasi Siluetin plastiikkakirurgi, nimeä en halua mainita. Jälki on minullakin todella siistiä ja toinen silmä erittäin hyvä. Tässä silmässä, jossa on se pieni kohouma / turvotus leikausarven ulkoreunan yläpuolella, oli alunperinkin hieman rupsahtaneempi luomi. Toivoin, että siitä otettaisiin enemmän ihoa pois. Ehkä nyt on niin, että se puoli vain paranee hitaammin kuin tuo toinen. Jälkitarkastus on 2 kk päästä, katsotaan siihen asti.
Joo, kandee odotella tarkastukseen. Siihen on varmasti jäänyt 'koirankorva', eli ihoa on ollut yläpuolella pidemmälti kuin alapuolella ja sitä on tavallaan jäänyt ylös vähän niinkuin 'yli'. Ja iso patti on siinä vielä selkeästi nähtävissä lopputarkastuksessa, vaadi korjaamaan. Ilman muuta. Mutta todellakin, kaksi viikkoa on toipumiseen sangen lyhyt aika. Tilanne muuttuu kovasti jokatapauksessa vielä.
Mulla leikkasi Asko Salmi Jkl:ssä ja hyvää jälkeä teki. Otsankohotukseen tahto olisi vielä kova =) Nääköön jähtäväksi... vai mitenkä oli =P
Hyvä, että joku vähän jarruttelee, sillä toipuminen on toki vasta alussa. Toinen luomi vain on niin täydellinen, että harmittaa, kun toisessa on ongelma. Jos korjaukseen joudutaan, niin saakohan homman takuutyönä vai pitääkö maksaa uudelleen?