Taivaaseen pääsy

1127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Liiketoiminnassakin; kun palvellaan ihmisiä on tärkeä huolehtia ihmisistä. Antaa siis sellaista palvelua, vastiketta rahoille, mihin ihmiset ovat tyytyväisiä. Kyllä pistää ihmetyttämään tämä eroakirkosta-kampanjointi. Eivätkö vapaa-ajattelijat käsitä minkälaista työtä kirkko tekee,
vähin äänin ja melua pitämättä -laajalla- sektorilla ihmisten ja perheiden hyväksi.


Minkälaiseen mutruun naamat menisivät kun Usasta
rantautuisivat kaikki dollarihirmut saarnasmiehet saarnaspönttöihin ja rahan kerääminen yksityisiin kassoihin alkaisi.

Yksityiset suihkukoneet kuljettaisivat pappeja
kuin formulatähtiä konsanaan.
Onkohan suhteellisuuden tajussa jotakin vialla ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


on liiketoimintaa. kirjoitti:

http://www.kotimaa.fi/index.php?option=com_content&task=view&id=6786&Itemid=38 ...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu