ministeriö X:n toimesta minut on valtuutettu kysymään Huuhaalaisten mielipidettä asiaan joka liittyy ministeriönalaisen "elimen" nimenmuutokseen. Asia on erittäin arkaluontoinen ja huippusalainen!!!!
Siis kumpi ompi parempi:
SUPO vai TURPO !
Voit toki ehdottaa jotain muutakin. Vastaajien kesken arvotaan saunaseteli, joka oikeuttaa 2 t saunomiseen joko ministeri X:n tai ministeri Y:n kanssa sukupuolisesta orientoitumisesta riippuen.
P.S. Kaikki käy.
Siis kumpi ompi parempi:
SUPO vai TURPO !
Voit toki ehdottaa jotain muutakin. Vastaajien kesken arvotaan saunaseteli, joka oikeuttaa 2 t saunomiseen joko ministeri X:n tai ministeri Y:n kanssa sukupuolisesta orientoitumisesta riippuen.
P.S. Kaikki käy.
Vastaukset 17
Vanhimmat
herättää jo nimenä tervettä herranpelkoa;
http://www.kgb.by/
SUPPO
Johan sen nimikin kertoo; vaikuttaa asioihin takakautta ja salamyhkäisesti (mikä on ymmärrettävää...)
suppula vinkuu.;)
vinku!
kannanotto, mut komeeta on
http://www.youtube.com/watch?v=PJZiGsI7k3M
ois mun mieleen mutta tuo a-v kyllä osas hyvän heittää että sekin ois ihan hyvä pointti vaikuttaa salakavalasti takaapäin hehee
mitä toi apulaisviransijaisosastosihteeri päättää;)
entäpä jos se ei osaa päätää tekee koivistot vielä eli siis niinkuin aikoinaan oli manulla tapana tuumata että tarttis tehrä jotain
tulee joku yliapulaisviransijaisosastopäällikönapuvalmentaja joka päättää asian...;)
Parahin A-V ? Onnittelut valtionhallinnon ja omasta puolestani. Se on siten SUPPO ja sillä siisti.
Kerro kenen kanssa haluat saunaan niin hoidetaan asia.
(p.s. en minäkään huonoa tykkäisi).
Kiitos paljon, voinks mä saada ne onnittelut tammenlehvillä koristeltuina? No ei sen väliä, menee ne ilmankin;)
En mä nyt tässä ala mitään saunaseuratoivomuksia esittään, mä otan vaikka yksityisesti takakautta yhteyttä;)
pääsivät noi tammenlehvät loppumaan. Miten olis koivunlehvät- menis tuolla saunareissullakin.
P.S. Yks ministeri alkaa laittamaan sulle tekstiviestejä.
Ne on sitte kai jostain pakastevihdasta riivittyjä, ei kai niitä tähänaikaan vuodesta enää muuten mistään saa?
Ei kai se oo "se" ministeri?! Ei tietenkään, sehän sai kenkää kännykkäholtittomuuden takia... kukahan se nyt sitte on? Nyt vaivaa ku entistä taikinaa...
Korostan, että asia on niin arkaluontoinen että en voi sitä paljastaa. Sitä ei vielä tiedä edes 7-päivää lehti eikä SUPPO:n agentti.
Kyllä se siitä kun maltat mielesi. Hiljaa hyvä tulee. Maltti on valttia. Parempi pyy pivossa kuin.....
ministeriä oksalla. Näin on.
Mä maltan... saanko silti pureskella kynteni lihalle silkasta jännityksestä?
P U S U eestäpäin
russian yhteistyötä
http://www.youtube.com/watch?v=0UuFJoexdlU&feature=related