Sen hyvinvointi ja käyttövarat riippuvat myös juuri asukkaiden vastuullisuudesta ja toiminnasta estämään törkeä, vääränlainen toiminta !
Olisipa mainiota jos muutamien vuosien kuluttua todettaisiin että kaupunkimme on ehdottomasti Suomen ykkönen palveluiltaan, liikenteeltään, asumiseltaan ja siisteydeltään :)
Olisipa mainiota jos muutamien vuosien kuluttua todettaisiin että kaupunkimme on ehdottomasti Suomen ykkönen palveluiltaan, liikenteeltään, asumiseltaan ja siisteydeltään :)
Vastaukset 3
Vanhimmat
No kun ne lokaiset pojat on nyt saatu kiinni ja pantu syytteeseen, niin ehkäpä viemärimme pysyvät puhtaampana.
Toivoa on.
Joku ehdottaa että maaleilla töhrijät joutuisivat itse putsaamaan tekemänsä graffitit, jokatapauksessa vastuuseen asetetaan.
Mutta mutta, kun selviää miten pajon suurempaa tuhoa tekevät monet liikkeenharjoittajat, se vastuuasian täytäntöönpano ja miten,no joo, näemmepä senkin.
Graffitien tekijöistä kannattaa huomioida se, että he ovat yhteiskunnan täydellistä pohjasakkaa, joille ei ole lapsena opetettu käytöstapoja. Tämän vuoksi he jatkavat hölmöilyään vielä "aikuisina" eli parikymppisinä. Graffitien tekeminen eli sotkeminen kuuluu myös nuoruuden hölmöilyyn ja työttömyyteen. 40- kymppiset töissäkäyvät ihmiset eivät sotke paikkoja.
eli sotkijat ovat huonosti kasvatettuja yhteiskunnan elättejä(työttömiä)