KUIN PERSEESEEN AMMUTTU KARHU

Huomasin tässä "riemukseni", kuinka paljon e-pillerit aiheuttivat myös PSYYKEN ongelmia minulle.

Siis silloin kun niitä kärsien käytin...nyt tietty lopetin!

Testasin (perkele) jatkuvasti aivan vainoharhaisena sitä, "Olenko raskaana"...?? Siis vaikka seksiä olisi ollut tasan YKSI kerta siinä kuussa ja pillerit umpiajallaan (tai kohtuuajallaan otettu)...

Eli tabujen syönnistä tuli niin PERUS-HERRRRRMOSTUNUT olo, että kuvittelin vähän se väliä pamahtaneeni paksuksi, vaikka kaikki järjellinen todennäköisyys puhui sitä vastaan!

Mutta sehän on juurikin yksi pillerien "hienoista" sivuvaikutuksista: Olla kuin "perseeseen ammuttu karhu"!!

Rahaa paloi raskaustesteihin JA e-pillereihin samanaikaisesti. Terveys meni, rahat menivät, rahat menivät...että NÄIN!
3651
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

sama homma aika lailla itselläkin.. pari kk sitten lopetin pillerit siitä syystä kun miesystävä alkoi huomautella jatkuvasta stressaantumisestani ynnä muista, lopetettuani pillerit on oloni ollut huomattavasti parempi. :)

Äänestä
  • No sulla sentään miesystävä ÄLYSI puuttua siihen, että "olit stressaantunut"!

    Minulla mies"ystävä" vaan laittoi "pökköä pesään" ja murjotti lapsellisena, että "ei saa seksiä", kun minulla alkoi terveys kirjaimellisesti romahtaa ja seksihalut todellakin AIVAN pakkasen puolella! (juuri e-pillereiden vuoksi!)

    Eli hän tuli vielä SYYLLISTÄMÄÄN minua siihen jo valmiin stressin keskelle!

    Äänestä

  • ap. kirjoitti:

    No sulla sentään miesystävä ÄLYSI puuttua siihen, että "olit stressaantunut"!

    Minulla mies"ystävä" vaan laittoi "pökköä pesään" ja murjotti lapsellisena, että "ei saa seksiä", kun minulla alkoi terveys kirjaimellisesti romahtaa ja seksihalut todellakin AIVAN pakkasen puolella! (juuri e-pillereiden vuoksi!)

    Eli hän tuli vielä SYYLLISTÄMÄÄN minua siihen jo valmiin stressin keskelle!

    Huii KAUHEETA, ja sulla ei ollut SUUTA sanoa että pitäisi LOPETTAA pillerien käyttö ?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


perkeleen pillerit(N) kirjoitti:

Huomasin tässä "riemukseni", kuinka paljon e-pillerit aiheuttivat myös PSYYKEN ongelmia minulle.

Siis silloin kun niitä kärsien käytin...nyt tietty lopetin!

Testasin (perkele) jatkuvasti aivan vainoharhaisena sitä, "Olenko raskaana"...?? Siis vaikka seksiä olisi ollut tasan YKSI kerta siinä kuussa ja pillerit umpiajallaan (tai kohtuuajallaan otettu)...

Eli tabujen syönnistä tuli niin PERUS-HERRRRRMOSTUNUT olo, että kuvittelin vähän se väliä pamahtaneeni paksuksi, vaikka kaikki järjellinen todennäköisyys puhui sitä vastaan!

Mutta sehän on juurikin yksi pillerien "hienoista" sivuvaikutuksista: Olla kuin "perseeseen ammuttu karhu"!!

Rahaa paloi raskaustesteihin JA e-pillereihin samanaikaisesti. Terveys meni, rahat menivät, rahat menivät...että NÄIN!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu