Kaasukammion pohjapiirustukset löytyivät.

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1614521

Saksalaisasunnosta löytyi keskitysleirien ja kaasukammioiden pohjapiirustuksia, vaikka uusnatsien mukaan kaasukammioita ei ole ollutkaan.
4350
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Näkijä.

Äänestä
  • Rakennuspiirrustuksissa on yleensä laatijan signeeraus. Ei kai Konrad Kujau?

    Äänestä

  • Kiinnnostunut kirjoitti:

    Rakennuspiirrustuksissa on yleensä laatijan signeeraus. Ei kai Konrad Kujau?

    Jonka opis kävi Aaltokin.

    Äänestä

Jos haluaa jonkin laitteen toimivan hyvin, se on suunniteltava kunnolla. "Hyvin suunniteltu on puoliksi tehty" - vanha sananlasku.
Eihän tuollaisia hengenvaarallisia laitteita kukaan järkevä rakenna ilman hyviä ohjeita!
(tämä on satiiria, toivottavasti joku ymmärtää)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Birkenau kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1614521

Saksalaisasunnosta löytyi keskitysleirien ja kaasukammioiden pohjapiirustuksia, vaikka uusnatsien mukaan kaasukammioita ei ole ollutkaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu