Nissan Murano

taitaapa Nissan Murano haastaa jopa BMW X3:n.
No ainakin jotain Volvo XC90:ä ei tämän jälkeen osta enää kukaan.
91365
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kyllähän se ihan hieno on mutta riisikippo kuitenkin. Ei paljon maastoon mennä tuolla, eikä varmaan nelivetotekniikka ole häppönen.

Äänestä
  • no mikäänhän ei voi olla niin huono kuin Volvo, joka on vain korotettu farmari ja kaikenlisäksi liian pienellä moottorilla pilattu.

    Äänestä

  • Vahvin lenkki kirjoitti:

    no mikäänhän ei voi olla niin huono kuin Volvo, joka on vain korotettu farmari ja kaikenlisäksi liian pienellä moottorilla pilattu.

    Volvo XC90:n saavutuksia:

    2003 Strategic Vision Total Quality Index (TQI) -omistajatyytyväisyystutkimuksen 1. sija.

    IIHS-törmäystesti: GOOD BEST PICK

    African Americans On Wheels -järjestön "Urban Truck of the Year"

    Yhdysvaltain autolehtien "North American Truck of the Year"

    "Truck of Texas"



    Murano on myöskin korotettu farmari, ja teholtaan taitaa jäädä hieman XC90 T6:n taakse...

    Äänestä

nissanit painiskelevat omassa luokassaan.Kaukana todellisten autojen jäljessä.

Äänestä

Haastaa sellaiset laitteet kuten Acura MDX:n, Honda Pilotin, Toyota Sequoian, Lexus RX330:n, GMC:t, Dodget ja muut täällä niin yleiset automallit. Eli sama suomeksi: EI MYYDÄ EUROOPASSA. Ja amerikkalaisethan ostavat noita Volvoja niin paljon, ettei Eurooppaan tahdo edes riittää...

Äänestä
  • Miten niin ei myydä, kun juuri tänään luin, että tulee myyntiin Euroopassa. Siis on vasta tulossa, aivan kuten X3.

    Äänestä

  • niin mitä Lexukseen tulee niin RX330 on Suomessa RX300 ja niitä näkyy kantakaupungissa jonkin verran. Ei tosin niin paljon kuin suosittua X5:a, mutta about saman verran kuin esim. uutta Rangea eli muutamia lähikaduilla.

    Äänestä

  • Vahvin lenkki kirjoitti:

    Miten niin ei myydä, kun juuri tänään luin, että tulee myyntiin Euroopassa. Siis on vasta tulossa, aivan kuten X3.

    Jos tuo tosiaan pitää paikkaansa, niin kummallinen veto Nissanilta. Sen paremmin Nissan kuin omistajayhtiö Renaultkaan eivät ole onnistuneet yhdenkään ylempää keskiluokkaa kalliimman auton markkinoinnissa Euroopassa, enkä usko että tuon rumiluksen kanssa sen paremmin onnistuisivat. Ja tietenkin Renaultin diesel pellin alla?

    Entistäkin kummallisempi tuo päätös on sikäli, että Renault aikoo tuoda Nissanin luksusmerkin Infinitin Eurooppaan kolmen vuoden sisällä. Infinitin FX35/45:hän on periaatteessa sama auto kuin Murano.

    Äänestä

  • Vahvin lenkki kirjoitti:

    niin mitä Lexukseen tulee niin RX330 on Suomessa RX300 ja niitä näkyy kantakaupungissa jonkin verran. Ei tosin niin paljon kuin suosittua X5:a, mutta about saman verran kuin esim. uutta Rangea eli muutamia lähikaduilla.

    Olisikohan peräti hulppeat 15-20 kappaletta Suomessa... Eikä muualla Euroopassa mene juurikaan paremmin, Lexuksen kaikkien mallien yhteenlaskettu vuosimyynti jää alle 20 tuhannen kappaleen, eli se on samaa luokkaa kuin mitä esim. Mazda MX-5, Mercedes SLK tai Hyundai Coupe myyvät.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vahvin lenkki kirjoitti:

taitaapa Nissan Murano haastaa jopa BMW X3:n.
No ainakin jotain Volvo XC90:ä ei tämän jälkeen osta enää kukaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu