Omaballa ja Kekkosella

Molemmat yhtä päteviä ja kaukaa viisaita !

Urkki pani neuvostoliiton polvilleen ja Omaba tekee saman lähi-idälle !


Tämä on totuus ! ja EHDOTON sellainen !
187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Urkki kuoli ennen NL:n hajoamista. Toivottavasti Obama onnistuu paremmin Lähi-Idässä. En usko että rauhoittuu lähiaikoina,yrittäjiä ainakin on ollut,vähän sama juttu kuin maailmanlopun kanssa. Sitäkin on lupailtu jatkuvasti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


paljon samaa kirjoitti:

Molemmat yhtä päteviä ja kaukaa viisaita !

Urkki pani neuvostoliiton polvilleen ja Omaba tekee saman lähi-idälle !


Tämä on totuus ! ja EHDOTON sellainen !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu