"HO:n mukaan henkirikos oli raaka, koska uhri oli suurelta osin puolustuskyvytön ja häntä vastaan käytettiin kahta eri välinettä. Kyse ei ollut hetkellisestä suuttumuksesta, vaan sitkeästä surmaamispyrkimyksestä, koska Mäkelä löi ensin uhriaan vasaralla ja seuraavana päivänä saksilla".
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200811118574529_uu.shtml
Mitäköhän tuollaisen kaverin kaalissa on ? Vai onko pää vain tyhjä säilytysastia ?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200811118574529_uu.shtml
Mitäköhän tuollaisen kaverin kaalissa on ? Vai onko pää vain tyhjä säilytysastia ?
Vastaukset 10
Vanhimmat
elinkautinen ei tarkoita.
Elinkautinen on 12 vuotta ja sekin voi olla lyhempi "HYVÄN KÄYTÖKSEN" vuoksi. Naurettavaa ei koske oikeusoppineiden suuhun tämmöisen puhuminen.
Pikkuhiljaa alkaa Suomen oikeuslaistos järkiintyä ja antaa ankaria tuomioita tapoista ja murhista!
Voin uskoa että kaverin kaalista löytyy enemmän kun sinulta, eihä tuokaan nyt kamalan tervettä käytöstä ole siinä olet täysin oikeassa mutta tämä kyseessä oleva henkilö on fiksu kaveri muilta osin. Itse henkilön tuntevana sanon vain sen että en olisi osannut odottaa hänen tekevän tällaista.
Tämä homo on tyhmä kuin kumisaapas
Sami Mäkelä on vaihtanut hiippakuntaa. Oli pelkkä kuluerä Suomelle oli mr. Hormoonisami.
Siivua ei löydy!
Hakukoneella löytyy lehtijutut ja minfosta pitkä ketju.
Eipä ihme kun äitikin murhaaja, varmaan opetti pojan käyttämään päihteitäkin.
Sanottiin riksus sitä yläasteella Mähläks (Sami Mäkelä) se ei tykännyt siitä ikinä mut oli kiltti ja sellanen nörtti tohon 8luokalle asti sit se rupes flippailee ja sekoilee ihan täysillä