Oluttölkistä löytyi pallo!

Siis kaipaan nyt hieman valaistusta tähän asiaan. Ostettiin Lidlistä Guiness-olutta. Yhdessä oluttölkissä rupesi kuulumaan outoa kolinaa heiluttaessa. Katselimme sitten mitä siellä oli siitä reiästä. Siellä on golf-pallon kokoinen muovinen vaalea pallo! mikä se on ja onko se siellä tarkoituksella? tämä ei ole feikki.
6862
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

kun avaan korkin aukeaa tama futis ja sisalta vapautuu kuohuainetta joka maustaa juoman happoiseksi.

Äänestä

Se liittyy jollain tavalla siihen että se sekoittuu oikein. Kyseessähän on laatuolut, eikä mikään Suomalainen vesikalja. Jokaisesta guinness tai Kilkenny tölkistä löytyy sellainen.

Äänestä

Olut on ollut Stout olutta, johon pallo kuuluu. Ilman palloa olut sakkaantuu ja menettää makunsa. Ei mitään parasta stouttia littin kalja oo, mutta menettelee.

Äänestä

medän koiran lelupallo joutui!
Jo tuota on etittykin!

Äänestä

Muistaako kukaan kun joskus kauan (oisko lähes 40 v) sitten oli lehdessä isot otsikot kun erään tietyn suomalaisen meijerin maitotölkistä löytyi käytetty kondomi. Tai todennäköisesti se oli käytetty koska ei ollut alkuperäisessä pakkauksessaan. Onneks ite siihen aikaan join ns. "tinkimaitoo", naapurin lehmistä lypsettyä. Nuoremmille tiedoksi, tämä on tosijuttu.

Äänestä
  • Näistähän oli kuviakin lehdissä:
    Pakastebroileri altaassa oli pakattujen broilereiden seassa nyljettyjä, paistettuja -siis samalla tavalla käsiteltyjä kuin broileritkin- rottia.
    Ja kerran makkaran sisästä toljotti sian silmä.
    Veljeni löysi vielä muutama vuosi sitten Gotler makkarasta 5 cm oitkän ja sentin levyisen sinisen teipin pätkän.
    Hyvää ruokahalua.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitä ihmettä??? kirjoitti:

Siis kaipaan nyt hieman valaistusta tähän asiaan. Ostettiin Lidlistä Guiness-olutta. Yhdessä oluttölkissä rupesi kuulumaan outoa kolinaa heiluttaessa. Katselimme sitten mitä siellä oli siitä reiästä. Siellä on golf-pallon kokoinen muovinen vaalea pallo! mikä se on ja onko se siellä tarkoituksella? tämä ei ole feikki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu