boikotoi Lidliä

taas uusi syy boikotoida Lidliä!

http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Lidl myrkytti talousjätteitä kodittomien karkottamiseksi Ruotsissa/1135241069700
7994
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

ja käyn jatkossakin, kun se on minun lähikauppa.

Äänestä

Taas? yksi syy. Miten niin taas?
Vertailuissahan Lidl pärjää loistavasti.

Lidlistä etsitäänkin vikoja suurennuslasilla muihin Suomen kauppoihin verrattuna.

Hyvä kauppa se on ainakin elintarvikkeiden puolella.

Äänestä

kyseessähän oli henkilökunnan oma tempaus eikä ketjun päätös myrkyttää kodittomia tai muun syyn takia roskiksesta ruokaa etsiviä....
en näe syytä boikotoida lidliä!

Äänestä

Provo taas tämäkin!! Muita vaan vituttaa, kun Lidl myy niin halvalla!! Ja jos pitää syödä roskista, niin syyttäköön itteensä!

Äänestä
  • Viestissäs on varmasti totuutta ainakin toinen puoli.

    Äänestä

...porvari itkee kun K-kaupalla ei riitä asiakkaita.

Äänestä
  • -sanoo Aatu vainaa. Norjalaiset eivät boikotoineen Lidliä. He vain eivät käyneet niissä ja niin upposi hän kuin Tirpitzi aikoinaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


minä ainakin kirjoitti:

taas uusi syy boikotoida Lidliä!

http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Lidl myrkytti talousjätteitä kodittomien karkottamiseksi Ruotsissa/1135241069700

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu