Millä alkuperäisnimellä tunnetaan seuraavat 1970-luvun televisiosarjat: Kahden vuoden loma-aika, Valkoinen poika, Janosik. Jostain netistä voi varmaan edes tunnarin verran nähdä sarjaa, kunhan tietää alkuperäisen nimen.
1970-luvun sarjojen alkuperäisnimet
kyselijä...
61016
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
on alkuperäiseltä nimeltään Upstairs Downstairs.
Loistava sarja!
Deux ans de vacances
http://www.imdb.com/title/tt0071076/
Tarkoitatko tätä puolalaista sarjaa.
http://www.youtube.com/watch?v=IwXCv8sRtwo&feature=related
Itse etsin noita sarjoja jokin aika sitten. Janosik on puolalainen. Siitä löytyi ainakin tunnarin verran videota, osittain myös jakson alkuakin, mutta harva osaa puolaa.
Valkoinen poika on nimeltään Orzowei. Muistin sen alkutunnarista, jossa toistetaan tuota nimeä. Sarjasta en muuta muistakaan. Tunnari löytyi youtubesta. Saksankielinen sarja.
Kahden vuoden loma-aika on tuo äsken mainittu ranskalainen nimi. itse en löytänyt muuta vastaavaa tuolta ajalta. Löysin sen tunnarin youtubesta. Muistin sen olevan toisenlaisen ja paljon pitemmän. Ehkä sotkin sen johonkin muuhun. Kysehän oli tarinasta, jossa pojat jäävät autiolle saarelle.
Rekkakuskit sarjan alkuperäinen nimi oli Movin On. Rekkakuskien nimet olivat Sonny ja Will.
Sellainkin sarja oli 1970-luvulla kuin Lentäjät. Sitäpä en onnistunut löytämään.
Olisikohan Lentäjät ollut "Spencer's Pilots". Vuonna 1976 tehtiin sellainen sarja. Tunnari kuulosti tutulta.