hei hei mitä kuuluu

kikuliiii

joku mies sanoo: Hei hei mitä kuuluu? ja sitten alkaa soitto.

8

3154

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Biisin nimi on Mitä kuuluu tai Hei hei mitä kuuluu. Liikkuu vähän molemmilla nimillä, niin en tuosta varmaa selvyyttä saanut.

      Saatto tulla useampi viesti ku väitti, että olen lähettänyt jo samanlaisen.

      • joujou

        Tolla nimellä se yleensä liikkuu mun mielestä..


      • shhss
        joujou kirjoitti:

        Tolla nimellä se yleensä liikkuu mun mielestä..

        apulanta ja hei hei mitä kuuluu jne jne jne


    • Urpo2334

      vai Emil Lastinen ja 1930-luku?

      • tauno3

        Ei sellasta esiintyjää ole, se oli Hietalahden esittämä läppä


      • aaajaooo

        Väestörekisterikeskuksen sukunimihaun mukaan Suomessa ei ole koskaan ollut ketään, jonka sukunimi olisi ollut Lastinen! MOT


    • Lastinen j.r.

      Sukunimihaku kattaa vain ne jotka ovat olleet elossa 60-luvulla kun väestötietojärjestelmä luotiin. Sitä ennen poisnukkuneet löytyvät vain kirkonkirjoista.

      Jos E.Lastinen on läppä, niin yllättävän moni suomalainen on lähtenyt siihen mukaan tyyliin "muistan kun kuuntelin mummolassa E.Lastisen levyjä".

      Mutta mikä muukaan se voi olla kuin läppä? Olisiko joku muka 30-luvulla antanut levy-yhtiölle nimen "Rahina Records?"

    • tompa

      Voihan se olla puoleksi tottakin! Ehkä joku mies esiintyi 30-luvulla salanimillä "Emil Lastinen" ja "E. Lastinen". Sen tiedän ettei se voinut olla Kari Hietalahti sillä hän syntyi 1960-luvulla. Lastinen taitaa olla sen verran harvinainen sukunimi ettei sitä löydy mistään muualta kuin videoista, arkistoista ja kirkonkirjoista. Tosin sanoen E. Lastinen on voinut olla joko taiteilijanimi 30- ja 40-luvuilla eläneelle miehelle tai sitten Lastinen on sukunimenä hävinnyt aikoja sitten.

      Miettikäpä millaista teknologia oli 1930-luvulla!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      96
      2346
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      183
      1930
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      184
      1517
    4. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      247
      922
    5. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      82
      922
    6. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      62
      809
    7. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      11
      806
    8. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      55
      712
    9. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      213
      643
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      49
      631
    Aihe