Vähän tunnettu

Puolenlitran oluttölkit ovat olleet markkinoilla jo jonkun aikaa, mutta niihin liittyy eräs vähemmän tunnettu seikka:

Jos tölkkiä ravistellaan rajusti, sitä ei voi äkkinykäyksellä avata moni vahvakaan mies, naisista puhumattakaan.
12247
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

miksi oluttölkkiä yleensäkään pitäisi ravistella rajusti?

Äänestä
  • Aloittaja

    Siihen saattaa kehittyä painetta, siksi.

    Äänestä

ravistella! Auki vain ja tyhjennetään kurkkuun. Ravistele vaimoasi varoen ja sitten kaljat naamaan vain.

bngt

Äänestä
  • Aloittaja

    Totta se tuolla tavalla aukee helposti.

    Äänestä

  • old_profile_3668 kirjoitti:

    Totta se tuolla tavalla aukee helposti.

    Niin vaimo, tyttöystävä kuin rakastajatarkin... Hellästi käsitellen. Miksi sitten ravistelemaan... häh?



    bngt

    Äänestä

ei tarvitse ravistaa ennen käyttöä...

Äänestä
  • Aloittaja

    Eipä ole kieltokaan.

    Äänestä

  • old_profile_3668 kirjoitti:

    Eipä ole kieltokaan.

    se vanha konsti, kolme kopautusta tölkin kahteen, niin ei vaahtoo?

    Äänestä

kukaan tervejärkinen kalja ei halua roiskahtaa raivosta ravistelevan miehen tahi naisen paalle

siitä syystä on tölkki hankala avata.

Äänestä
  • Aloittaja

    Voi se noinkin olla. Mutta voihan se olla toisinkin.

    Äänestä

pikkulusikan varrella kun napsasee auki.








VAAAAAAHTOA...SIITÄ EI PUHUTTU MITÄÄÄÄÄÄÄÄN

Äänestä
  • Aloittaja

    Sentis joku ystävällinen sielu, siis sinä, halusi ilahduttaa vanhaa miestä ja todistaa hänen olevan väärässä. Kiitos sinulle.

    Niin siksihän voi olla, ettei sitä monikaan nainen avaa, kun ne tietää, että se vaahtoaa. Jopa vahvoista miehistä useat tietävät tämän.

    Mutta eipä tuosta juuri mitään tietoa ole kerrottu, esim. pakkauksessa. Luulis, että amerikoissa tuolla perusteella sais jo oikeudessa panimon itselleen (tai sen rahat), kun ei tiennyt, että se roiskahtaa eikä siitä varoitettukaan?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


old_profile_3668 kirjoitti:

Puolenlitran oluttölkit ovat olleet markkinoilla jo jonkun aikaa, mutta niihin liittyy eräs vähemmän tunnettu seikka:

Jos tölkkiä ravistellaan rajusti, sitä ei voi äkkinykäyksellä avata moni vahvakaan mies, naisista puhumattakaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu