Pelkuri peittää päänsä

vaikka pelkurin pärstä on ollut lehtien etusivuilla ja tietää sen hyvin! Hah! Taas yksi hyvä syy kannattaa silmä silmästä periaatetta!

http://iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1616952
10217
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

NAAMIOITUNEENA !

En ymmärrä miksi oikeus antaa toistuvasti häpäistä itseään luovuttamalla tälläisessä asiassa.
Oikeuden puheenjohtajalla on oikeus vaatia kaikkia istuntoon osallistuneita esiintymään normaalisti ,ilman naamiota!

Naamiaiset pidettäköön muualla kuin oikeudenistuntosaleissa !

Äänestä
  • Sitä ei ilmeisesti laki kiellä.
    "Ollakseen rangaistavaa tällaisen toiminnan tulee liittyä henkilön tarkoitukseen ryhtyä oikeuden vastaiseen tekoon"

    Lakivaliokunnan mietintö LaVM 8/2004 vp

    Äänestä

Peittelyn ymmärtäähyvinkin, mutta jos asia on päivänselvä, osapuolet ovat hyvin tietoisia pahantekijästä, niin mitä perkelettä menevät peittelemään naamaansa.

Kestäkööt tekonsa...eikös tosiaan ole raukkoja monet rikolliset, kun pilottelevat itseään.

Äänestä
  • Olempa seuraillut Saksalaisia oikeudenkäyntejä ei perkele peitellä pärstää oikeudessa ei olla edes lakki päässä eikä jauheta purukumia.Kyllä on perkele kun Suomessa hyysätään kaikenlaisia rikollisia ja tuomiot ne on "päänsilityksiä" oli sitten kyseessä mikä rikollisuus tahansa.Rangaistuksia pitäisi koventaa ja rankasti,ja huput pois kuontalon päältä kun ollaan oikeussalissa.

    Äänestä

Onko Suomen tuomarit aivan nenästä vedettäviä, kun hyväksyvät tämän pelleilyn oikeus salissa.Naamiaiset eivät kuulu oikeus saliin, kun kerran rikoksen on tehnyt on siitä vastattava omalla pärställään.

Äänestä
  • joka kieltäisi naamioituneena esiintymisen oikeussalissa.

    Äänestä

  • lakia, kirjoitti:

    joka kieltäisi naamioituneena esiintymisen oikeussalissa.

    Nyt voisi tehdä pika lain oikeuden käynnin halventamis pykälän ja äkkiä.

    Äänestä

  • pohtija1 kirjoitti:

    Nyt voisi tehdä pika lain oikeuden käynnin halventamis pykälän ja äkkiä.

    suomen kielellä oikeammin.

    Äänestä

  • lakia, kirjoitti:

    joka kieltäisi naamioituneena esiintymisen oikeussalissa.

    Suomessa ei ole edes laitonta suunitella murhaa joten miksi moinen pikkuseikka sitten olisi laitonta?

    Niinkutsutussa oikeusvaltiossa kun eletään.

    Äänestä

  • siis rikollisille kirjoitti:

    Suomessa ei ole edes laitonta suunitella murhaa joten miksi moinen pikkuseikka sitten olisi laitonta?

    Niinkutsutussa oikeusvaltiossa kun eletään.

    Rikollisia pitää vaan ymmärtää ja huolehtia etteivät joudu syrjityiksi oman perinteen noudattamisen takia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaikka pärstä on ollut lehd... kirjoitti:

vaikka pelkurin pärstä on ollut lehtien etusivuilla ja tietää sen hyvin! Hah! Taas yksi hyvä syy kannattaa silmä silmästä periaatetta!

http://iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1616952

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu