tuota tuolla alempana on tämän henri puumalan kirjoituksia. jos joku todella tuntee hänet niin hänet tulisi kyllä toimittaa hoitoon.
hänen kirjoittelunsa kun ovat sitä luokkaa, että pelkään hänen olevan kohta vaaraksi muillekkin kuin itselleen. ja olen ihan tosissani.
hänen kirjoittelunsa kun ovat sitä luokkaa, että pelkään hänen olevan kohta vaaraksi muillekkin kuin itselleen. ja olen ihan tosissani.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Sama on tullut mieleeni jo aiemmin syksyllä. Jutut ovat sen verran uhkaavia ja yhteiskuntavastaisiakin, että apu olisi tarpeen, ennen kuin on liian myöhäistä.
Sinä aloitit suunsoiton,saatan tehdä sinustakin tutkintapyynnön.
Tee vain. Sinä uhkasit mm. TAPPAA minut, kun kerroin sinulle FAKTOJA homofobisten, kypsymättömien luulojesi vastineeksi. Olen sitä mieltä, että sinun olisi omaksi parhaaksesi hyvä saada apua. Uhoat niin aggressiivisesti, että olet vaaraksi itsellesi ja muille. Että teepä vain mikä tahansa tutkintapyyntö - ja näytä myös OMAT viestisi.
Siinä oli erilainen sanamuoto.Itse olen sitä mieltä,että tarvitsisit psykiatrista hoitoa,koska homoseksualismi ihan aidosti ei ole tervettä vaan sairaus.
Vetoan uskonnon vapauteeni.
Asia on jo hoidos..ylläpitoa myöten.
Häntä ei bannata..seurataan vain mitä mies kirjoitteleepi.Silmänalla on.
Ylläpitokin tietää jo,kuka olen.
Katsokaa ettei teitä muita bannata.
Ellet pyydä kommenttiasi anteeksi.
Sinä se hoitoa tarvitset! Tai... voisitte mennä yhdessä samaan laitokseen, pitäisitte toisianne kädestä, ei jännitä niin paljon.
heheheh heheheheh heheheeeee
Entä jos Henri Puumala on oikeasti Henri Puumala, siis tunnettavissa oleva henkilö, ja olet herjannut Henriä, niin mitäs sitten tehdään?
Tuolla alempana sanoit ettet koskaan herjaa tunnettavissa olevaa henkilöä, ja että tunnettavissa olevan henkilön herjaus on laitonta.
Oletko mahdollisesti rikkonut lakia?
ei kykene kunnioittamaan Suomen lakia. että pidä vaan sitä suuta soukemmalla.
"että pidä vaan sitä suuta soukemmalla."
Kiitos umppari. Lupaan pitää suuta soukemmalla.
Täysin sama vastuu on olipa tunnistettavissa tai jonkin nimimerkin takana ja se koskee molempia osapuolia.
Palstalla tuntuu olevan paljonkin asiasta vääriä käsityksiä esim. Poikalapsella.
Siis mitä vääriä käsityksiä minulla mielestäsi on? Tai jospa nyt selvittäisit perusteellisesti ne OIKEAT käsitykset aiheesta - tietolähetin varustettuna, kiitos!
Suljetus tilassa jo vuosia..aiemmin.Ei huolinut omien sanojensa mukaan lääkitystä.Joutuu sinne taas,..näin jos jatkaa.
Poliisin puheille,mutta minä en hoitoon lähde ja sen tietää jo poliisikin Helsingissä,ellet usko,ota selvää.
Sinulla on oikeasti mielenterveysongelmia.
Vaikka trollaatkin täällä, ei se poista sitä tosiasiaa, etteikö tuollaisten juttujen kirjoittajalla "puutu pari korttia pakasta"
Kun tänne kirjoittamisesta tulee pakkomielle, ja kun ei omaa oikeasti mielipiteitä, vaan saa tyydytyksen ihmisten uhkailusta, kannattaisi todellakin käydä terveyskeskuksessa kysymässä lähetettä mielisairauden mahdollisuuden tutkimuksiin.
Mitä nopeammin haet apua, sen parempi hoitoennuste on.
Toki lähdet vaikka sitten jalat edellä jos M1 napsahtaa...